Latvijas bērnu lasītprasme ir kritiski zema. Ko darīt, lai nākamās paaudzes lasītu? Lasīšana nav tikai laika pavadīšana, tā ir pamatā zināšanām, izglītībai, sasniegumiem un dzīves kvalitātei. Tas ir arī veids, kā pastāvēt mazai tautai, tās valodai un kultūrai. Lasīšanas veicināšana ir ģimeņu, skolotāju, bibliotēku, rakstnieku, politikas veidotāju un visas sabiedrības kopdarbs.

Sarunu vada TV un radio personība Gustavs Terzens.

Sarunā piedalās:

• LNB Bērnu literatūras centra izveidotāja un vadītāja Silvija Tretjakova,
  • Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša,
  • filozofs, LU profesors Raivis Bičevskis,
  • LNB Atbalsta biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Kitajeva,
  • Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Telts “Bibliotopija” top ar Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas atbalstu projekta “Drukas un mediju sadarbības tīkls” (Nr. 5.1.1.2.i.0/3/24/A/CFLA/001) ietvaros un ir daļa no notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500”, kas top ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Rīkotāji – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība un Latvijas Nacionāla bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Bibliotekāru biedrību.

www.festivalslampa.lv
www.lnb.lv