Maincas Grāmatzinātnes institūta maģistratūras studente Katarīna Baumane žurnālā “Bibliotēku Pasaule” dalās savā pieredzē par pirmā grāmatiespiedēja J.Gūtenberga dzimto pilsētu Maincu un Rīgu.

“Grāmatas mani fascinēja jau kopš bērnības. Es tās ne vien labprāt lasīju, bet priecājos par to materiālo ietērpu. Ģimnāzijas augstākajās klasēs mana interese par grāmatām pieauga, tādēļ studiju virziena izvēle nebija grūta — grāmatzinātne! Kopš 2004.gada rudens studēju Johana Gūtenberga Universitātē Maincā, kur apgūstu visu, kas saistīts ar grāmatu.”

Lasīt tālāk “Bibliotēku Pasaules” redaktores Janas Dreimanes interviju ar K.Baumani “Latviskās un vāciskās Rīgas vilinājums”

Lasīt tālāk K.Baumanes rakstu “No Johana Gūtenberga Bībeles līdz e-grāmatai: Maincas Grāmatzinātnes institūta studentes pieredze pirmā grāmatiespiedēja dzimtajā pilsētā un Rīgā”