2010.gadā lasīšanas maratonā piedalījās 10 000 bērnu un 380 Latvijas bibliotēkas.

Uzvarētāji
1.-2.klašu grupa

1.vieta
Leduslācēns Ille / Gerda Kārina Nordlunda, Bols Verners, Ivars Sīlis, Mortens Dirrs ; no dāņu val. tulk. Inga Mežaraupe. – [Rīga] : Zvaigzne ABC, [2009]. 931 balss.

2.vieta
Kozlovs, Sergejs. Noršteins, Jurijs. Ezītis miglā / māksl. Frančeska Jarbusova. – Rīga : Apgāds Alis ar 718 balsīm.

3.vieta
Cielēna, Māra. Divas pastaigas / māksl. Anita Paegle. – Rīga : Lietusdārzs, 2010. 409 balsis.

3.-4.klašu grupa

1. vieta.
Frīnss, Žaks. Skolotājs Jāps var visu / sakārtojusi un tulk. Inese Paklone ; il. Edmunds Jansons. – Rīga : liels un mazs, 2009. Absolūtā favorīte visā Bērnu žūrijā – 976 balsis.

2.vieta
Geimens, Nīls. Koralīna / no angļu val. tulk. Normunds Pukjans ; il. Deiva Makkīna. – Rīga : Zvaigzne ABC, [2009], 854 balsis.

3.vieta
Zandere, Inese. Latviešu zvēri / Mārtiņš Grauds, fotogrāfijas – Kristaps Kalns. – [Rīga] : liels un mazs, 2009 ar 310 balsīm.

5.-7.klašu grupa

1.vieta
Rungulis, Māris. Kaķu ģenerālis: Šarlaks no Brīvības ielas meklē Herkulesu; [māksliniece Agija Staka]. – [Rīga] : Zvaigzne ABC, [2009] – ar 538 balsīm.

2.vieta
Kivirehks, Andruss. Sirli, Sīms un noslēpumi / no igauņu val. tulk. Maima Grīnberga ; māksl. Ilmars Trulls. – [Rīga] : Liels un mazs, 2009. 351 balss.

3.vieta
Lindgrēne, Astrida. Saulespļava / māksl. Ilona Vīklande ; no zviedru val. tulk. Mudīte Treimane. – Rīga : Zvaigzne ABC, [2009] ar 342 balsis.

8.-9.klašu grupa

1. vieta
Kolinsa, Sūzena. Bada spēles / no angļu val. tulk. Ieva Elsberga ; [red. Aldis Vēvers]. – Rīga : Zvaigzne ABC, [2009] ar 815 balsīm.

2.vieta
Dreiže, Laura. Pūķa dziesma / ilustrējusi Agija Staka; [japāņu valodas vārdu atveide un tulkojums sniegts autores interpretācija]. – Rīga : Zvaigzne ABC, [2010]. 209 balsis.

3.vieta
Stīvotera, Megija. Lamento : feju karalienes viltus / Megija Stīvotera ; no angļu valodas tulkojusi Laura Freidenfelde. – Rīga : Jumava [2010] ar 144 balsīm.

Izteicienu konkursa laureāti:

• “Grāmata – iedvesmo, bagātina…” (Mareks Žuravļevs – 15.g., Zālītes speciālā internātpamatskola);
• “Izlasi, uzzināsi, pastāstīsi…” (Sabīne Kanapecka – 15.g., Zālītes speciālā internātpamatskola);
• “Ja lasīsi, tad prieks tevī lidināsies visu mūžu.” (D.Maskavičs – 2.kl., Valmieras Pārgaujas pamatskola);
• “Kā jauna diena, tā jauna grāmata!” (Katrīna Šaule, Valmieras Pārgaujas pamatskola);
• “Lasīšana – mana daba.” (Lenora Anna Gorska, Valmieras Pārgaujas pamatskola);
• “Pārsteidz galvu, lasi!” (Zenta Vilmute – 8.kl., Kauguru pagasta 1.bibliotēka);
• “Dzīvesprieks vai lasītprieks, es domāju – lasītprieks, kas dod dzīvesprieku.” (Elīna Leimane – 7.kl., Valkas ģimnāzijas bibliotēka);
• “Atver grāmatu un ielec burtu ezerā!” (Karlīna Skudra – 12.kl., Valkas ģimnāzijas bibliotēka);
• “Sadosimies rokās un lasīsim grāmatas” (Alvils Aleknāvičs – 9.g., RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka);
• “Lasi un esi interesants saviem draugiem!” (Sabīne Dalbe – 11.g., Aulejas pagasta tautas bibliotēka);
• “Iedegsim lasīšanas dzirkstelīti sevī un citos.” (Santa Dzalbe – 15.g., Aulejas pagasta tautas bibliotēka).