Paziņojumā ir teikts, ka Bavārijas Valsts bibliotēka uzskata, ka tās pamatpienākums ir kļūt par jauninājumu centru digitālajām IT tehnoloģijām un pakalpojumiem, attīstot un piedāvājot mobilo programmatūru pakalpojumus.

452 gadus vecā bibliotēka ir izveidojusi 52 izcilu literāro darbu datubāzi, lai mūsdienu digitālajā ērā padarītu pieejamas savas kultūras bagātības. Nākotnē Bavārijas Valsts bibliotēka plāno papildināt šo datubāzi.

Programma “Slavenas grāmatas – Bavārijas Valsts bibliotēkas bagātības” piedāvā dažus nozīmīgākos darbus no savas kolekcijas. Lietotāji var izšķirstīt Johana Gūtenberga iespiesto Bībeli, kas 15. gadsimta 50. gados uzsāka grāmatu iespiešanas revolūciju.

Programmatūra arī nodrošina pieeju “UNESCO” Pasaules mantojuma manuskriptiem, tostarp vācu episkajai poēmai “Nibelungenlied” un ārkārtīgi vērtīgajiem tekstiem no Persijas, Japānas un un citām Austrumu zemēm.