2018. gada 8. jūnijā plkst. 18:00 LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā (Visvalža ielā 4a, Rīgā) norisināsies Andra Akmentiņa romāna “Skolotāji” atvēršanas svētki.

Romāns “Skolotāji” turpina izdevniecības “Dienas Grāmata” vēstures romānu sēriju “Mēs. Latvija. XX gadsimts”. 2011. gadā, rakstnieces Gundegas Repšes iedvesmotas, divpadsmit latviešu rakstnieces kopīgi radīja stāstu krājumu “Mēs. XX gadsimts” — literāru versiju par 20. gs. Latviju. Šis stāstu krājums deva impulsu jau daudz plašākam projektam — Latvijas 20. gs. vēstures romānu sērijai “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Gundegas Repšes uzrunāti, kopīgā romānu sērijas radīšanā piedalīties piekrita trīspadsmit latviešu rakstnieki, uzņemoties katrs savu nosacītu Latvijas 20. gs. vēstures periodu. Romānu sērijas kopējā vadlīnija ir rūpīga laikmeta dokumentu, liecību u.c. pieejamu avotu un materiālu izpēte, kas kalpo par pamatu katra individuālajam literārajam redzējumam, necenšoties to iegrožot.

Romāna “Skolotāji” vēsta par lauku skolotājiem Hruščova atkušņa laikā (1953-1960). Atvēršanas svētkos piedalīsies arī  vēstures romānu sērijas iedvesmotāja, latviešu rakstniece Gundega Repše, literārā redaktore Gundega Blumberga, vēstures konsultants Vents Zvaigzne, “Dienas Grāmata” izdevniecības direktore un galvenā redaktore Dace Sparāne-Freimane. Rakstnieks Andris Akmentiņš ne tikai kā autors dalīsies stāstā par radīto vēstures romānu sērijas jaunāko izdevumu, bet arī dalīsies ar  atmiņām par studiju laiku LU Humanitāro zinātņu fakultātē. Rakstnieks nenoliedz, ka iecerēts  akustiski muzikāls vakars, pie stīgām atrodoties viņam pašam.

Pasākums norisināsies sadarbībā ar izdevniecību “Dienas Grāmata”, Valsts kultūrkapitāla fondu un LU Bibliotēku.

Pasākums sociālajā tīklā facebook: https://www.facebook.com/events/211771092764032