IFLA Journal 48. sējuma 3. numurā (2022. gada oktobris) Profesionālā padome aicina IFLA Journal redakcijas komitejai uz četru gadu termiņu (pagarināt iespējams vienu reizi) no 2023. līdz 2027. gadam pievienoties piecus jaunus komitejas locekļus. Profesionālā padome vēlas, lai redakcijas komitejas pārstāvība Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federāciju IFLA atspoguļotu kā globālu organizāciju. Tādēļ komitejas locekļi tiek meklēti no visas pasaules, jo īpaši no reģioniem, kuri komitejā pašlaik nav pārstāvēti, tostarp atsevišķi reģioni no Rietumeiropas un Austrumeiropas, Ziemeļamerikas, Subsahāras Āfrikas, Dienvidāzijas un Dienvidaustrumāzijas.

Visiem ieceltajiem locekļiem jāpārstāv IFLA Journal un jāpiedalās visas pasaules lasītājiem interesējošo tematu un jautājumu noskaidrošanā.

“IFLA Journal”

IFLA Journal ir starptautisks, zinātnisks, recenzēts žurnāls, kas publicē uz pētījumiem balstītus rakstus, kas ietekmē un uzlabo profesionālo darbību. Raksti galvenokārt ir veltīti informācijas nozīmei sabiedrībā, iekļaujošu pakalpojumu attīstībai, ekonomiskās attīstības veicināšanai, zināšanu pieejamības palielināšanai un iesaistei politikas izstrādē, kas ietekmē bibliotēkas un cilvēkus visā pasaulē. Žurnāla redaktors Stīvs Vits (Steve Witt) pastāvīgi veido speciālizdevumus, kuros padziļināti pētīti temati, iesaistot pētniekus un daudzu dažādu nozaru profesionāļus. “IFLA Journal” reizi ceturksnī publicē izdevniecība SAGE Publishing, un to indeksē Scopus. Raksti parasti publicēti angļu valodā, to kopsavilkumi tulkoti citās IFLA oficiālajās valodās (arābu, ķīniešu, franču, vācu, krievu un spāņu).

IFLA Journal redakcijas komiteju ieceļ Profesionālā padome, kurai tā pakļauta. Redakcijas komiteja nosaka IFLA Journal redakcionālo ievirzi un nodrošina žurnāla kvalitāti, aktīvi piedaloties recenzēšanā.

Redakcijas komitejas uzdevumi un atbildība

  • Konsultēt Profesionālo padomi par visiem jautājumiem, kas attiecas uz “IFLA Journal” redakcionālo ievirzi;
  • Piedalīties iesniegto rakstu recenzēšanā, kā arī citu ekspertu, kuri veiks recenzēšanu, atlasē;
  • Uzraudzīt iesniegto rakstu kvalitāti un ierosināt uzlabojumus;
  • Sniegt autoriem detalizētu, konstruktīvu redakcijas atsauksmi par iesniegtajiem rakstiem;
  • Noteikt žurnāla tēmas saskaņā ar galvenajām IFLA stratēģijas un darbības jomām;
  • Pēc nepieciešamības konsultēt Profesionālo padomi;

Vairāk informācijas par amatu un redakcijas komitejas pienākumiem skatīt sadaļu “Darba uzdevumi”.

Komitejas locekļu kompetence

Redakcijas komitejas locekļus ieceļ, pamatojoties uz šādām kompetencēm:

  • Praktiska rakstu recenzēšanas pieredze un spēja kritiski izvērtēt recenzēšanai iesniegtā raksta pētījuma metodi, ietekmi un novitāti;
  • Bibliotēku un informācijas zinātnes nozares pētījumu metodiku pārzināšana;
  • Iepriekš rediģēti un/vai publicēti raksti recenzētā žurnālā;
  • Augsts darba veikšanai nepieciešamais angļu valodas prasmju līmenis, tostarp arī rakstiski. Citas IFLA valodas zināšanas (arābu, ķīniešu, franču, vācu, krievu un spāņu) ir priekšrocība.

Pieteikšanās kārtība

Lai pieteiktos recenzenta un redakcijas komitejas locekļa amatam, lūdzu, aizpildiet pieteikuma veidlapu. Pieteikumam jāpievieno CV.

Svarīgākie datumi

2022. gada 2. novembris: Sākas pieteikšanās
2022. gada 2. decembris: Pieteikšanās tiek slēgta
2023. gada 17. februāris: Pēc šā datuma pretendentiem tiks paziņoti rezultāti. Izvēlētie pretendenti amatā stāsies augustā, IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresa (WLIC) laikā.

Pieteikumus, CV un visus jautājumus sūtiet Annai Goldingai (Anne Goulding), IFLA Journal redakcijas komitejas priekšsēdētājai, uz e-pastu anne.goulding@vuw.ac.nz

 

Informāciju sagatavoja:
LNB Attīstības departamenta
Bibliotēku attīstības centrs