2019. gada 15. maijā plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) notiks teiku stāstnieku vakars. Ar aizraujošiem teiku un spoku stāstiem dalīsies Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Folkloras krātuves darbinieki Guntis Pakalns un Māra Vīksna, kā arī stāstniece no Kuldīgas Liesma Lagzdiņa. Ieeja bez maksas.

Līdz 30. jūnijam Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā būs skatāmas mākslinieces Ilzes Avotiņas gleznas “Pateicība” un “Gudrā sieva”, un tematiskā krājuma izlase “Teikas un mīti folkloras un dzīļu psiholoģijas skatījumā”. Interesenti varēs iepazīties ar izdevumiem par arhetipiem un simboliem psiholoģijā, teiku žanra izpēti dzīļu psiholoģijā, teiku un pasaku lomu psihoterapijā. Nozīmīga vieta atvēlēta arī teiku pētījumiem folklorā un kultūras pētniecībā vispār, kā arī teiku saiknei ar mītiem, mītisko un mitoloģiju. Izlasē ir iespēja aplūkot latviešu un cittautu teikas, mītus un stāstus senos un jaunos izdevumos, kas atrodami LNB un LU LFMI Latviešu folkloras krātuves krājumos, kā arī iepazīties ar dažādām mītiskajām būtnēm un tēliem, kas dzīvo teikās un mītos.

Papildu informācija:

Augusts Zilberts