13. oktobrī plkst. 12.00 un 12.30 tiks rīkotas muzejpedagoģiskas nodarbības ”Dainu skapis”, “Dzimtas koks” un “Kā uzvārdi cēlušies?”. 

19. oktobrī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzeja galvenais speciālists Andris Ērglis Talsu novada muzejā piedalīsies pasākumā, kas veltīts Baronu dzimtai. 

20. oktobrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 Krišjāņa Barona muzejā notiks meistardarbnīca “Latvijas kultūrvides faktori latviešu valodas apguvē”.

Programmā:
1) digitālais Barona dzimtas koks – interaktīva valodas apguves iespēju izmantošana nodarbībās;
2) muzeja apskate un muzeja materiālu izmantošanas iespējas valodas apguvē;
3) muzejpedagoģijas aspekti pieaugušo izglītībā;
4) kas par Latvijas vēsturi un personībām būtu jāzina cilvēkiem, kas mācās latviešu valodu;
5) pilsētvide kā valodas apguves materiāls. 

No 24. līdz 27. oktobrim notiks Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Rakstnieku muzeju biedrības PILS un MMA atbalstītā un Krišjāņa Barona muzeja organizētā nometne Rīgas skolu audzēkņiem “Mācāmies svinēt dzimšanas dienu!”. Nometnes laikā dalībnieki:
– tiksies ar grāmatas ”Naudiņš mācās saprast naudu’’ autori Kristīni Vilcāni. Autore runās par to, ko nemāca skolās un ko reti ar bērniem pārrunā mājās – par naudu;
– kopā ar audēju Ilzi Haku mācīsies pīt draudzības rokassprādzes, kuras var dāvināt draugiem;
– mācīsies glīti uzrakstīt ielūgumus. Grafoloģe Anita Millere pastāstīs, kāpēc svarīgi glīti rakstīt, varēs uzzināt arī, kādas kādreiz bija skolas mācībstundas glītrakstīšanā;
– gatavos lietas, ko nevar nopirkt par naudu! Tas taču sagādā vislielāko prieku!;
– mācīsies jautri pavadīt laiku, sarūpēt un sagatavot cienastu svētku galdam.
Visus dalībniekus gaida arī jautra pastaiga pa Vecrīgu, kur būs jāpilda dažādi uzdevumi.
Nometnes darba laiks – no plkst. 9.00 līdz plkst. 15.00. 

No 28. oktobra līdz 1. novembrim Krišjāņa Barona muzeja kolektīvs (ar VKKF un MMA atbalstu) dosies uz Sanktpēterburgu. Paredzēts:
– 28.–29. oktobrī apmeklēt vietas, kas saistītas ar Krišjāņa Barona un viņa dzimtas dzīvi, darbu un piemiņu, aplūkot, kur tapa “Pēterburgas Avīzes”;
– 30. oktobrī Krievijas Nacionālās bibliotēkas Nacionālo literatūru nodaļā sniegt priekšlasījumus:
1. Andris Ērglis – “Baronu dzimtas un Latvju dainu ceļi Pēterburgā”;
2. Dita Barona – “Kārlis Barons un Pēterburga”;
3. Rūta Kārkliņa – “Krišjāņa Barona soļi Krievijā”.
Būs arī tikšanās ar Sanktpēterburgas Valsts universitātes Baltistikas nodaļas studentiem, kā arī Pēterburgas latviešu diasporas pārstāvjiem.
– 31. oktobrī – Krišjāņa Barona dzimšanas dienā – plkst. 15.00 atklāt fotomākslinieka A. Strokina izstādi “Vārds ved ceļojumā” un Krišjāņa Barona grāmatu “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana” izstāžu zālē “Grāmatas un grafikas centrs” (“Центр Книги и графики”). 

31. oktobrī Krišjāņa Barona muzejs Rīgā atvērts no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00. Paredzētas ekskursijas individuālajiem apmeklētājiem, kā arī iepazīšanās ar digitālo ekspozīciju par Baronu Dzimtas koku. Plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis Lielajos kapos, kurā piedalīsies tautas tradīciju kopa “Budēļi”.

 

 
Vairāk informācijas:

Rūta Kārkliņa

Krišjāņa Barona muzeja vadītāja

Tālr.: 67284265

E-pasts.: ruta.karklina@memorialiemuzeji.lv

www.memorialiemuzeji.lv