2017. gada 12. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) notiks kvantu fiziķa Vjačeslava Kaščejeva lekcija “Kvantu tehnoloģiju nākotne”. Ieeja bez maksas.

Lekcijā tiks stāstīts par to, kas ir kvantu tehnoloģijas, kādu ceļa karti to attīstībai iezīmē Eiropas nākotnes tehnoloģiju pamatiniciatīva un kādas tehnoloģijas attīsta Latvijas kvantu zinātnieki.

Vjačeslavs Kaščejevs ir fizikas doktors, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes asociētais profesors, apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāts zinātnes nominācijā. Par sasniegumiem kvantu nanoelektronikā saņēmis prestižo Pasaules Ekonomikas foruma balvu – godalgu jaunajiem zinātniekiem, kuru zinātniskais ieguldījums un tehnoloģiskās inovācijas ir būtisks pagrieziens pasaules attīstībā.
Pasākuma laikā būs apskatāma tematiskā krājuma izlase.

Papildu informācija:

Augusts Zilberts