Programma ir izstrādāta Mortensona Starptautisko bibliotēku programmu centrā ar Bila un Melindas Geitsu fonda atbalstu un sadarbībā ar bibliotēku izglītotājiem no Namībijas, Mjanmas, Armēnijas, Indijas, Nepālas, Butānas, Haiti, Tunisijas, Bangladešas un Kamerūnas (AfLIA). Programma ir unikāla, jo ir paredzēta ikvienam bibliotēku darbiniekam – sākot no brīvprātīgajiem līdz pat pieredzējušiem darbiniekiem. Svarīgi ir tas, ka materiāli veidoti tā, lai tos varētu izmantot pasniedzēji ar dažādu pieredzes līmeni.

Mācību moduļi:

1. Vadības stili bibliotekāriem;

2. Bibliotēku vadītāji kā inovatori;

3. Bibliotēku vadītāji ar plānu;

4. Bibliotēku vadītāji kā komunikatori.

Mācību līdzekļi:

– Mācību programma ir fundamentāla, tā ir lielisks pirmais solis aktīva un inovatīva bibliotēkas personāla attīstībā.·

– Moduļi ir interaktīvi. Daudzas lekcijas ir aizstātas ar dažādām interesantām aktivitātēm, lai veicinātu mācīšanos.

SILL ir izstrādāts tā, lai to varētu pielāgot vietējām vajadzībām.

– Tīmekļa vietnē ir pieejami īsi videoklipi, lai palīdzētu pasniedzējiem sagatavoties mācību procesam.

SILL tika izstrādāts Mortensona centrā un uzlabots, balstoties uz kolēģu ieteikumiem no dažādām pasaules valstīm.

– Izmantojot SILL, līdz šim apmācīti vairāk nekā 500 bibliotekāri.

SILL ir tulkots vairākās valodās, cerot, ka ar laiku tiks pievienoti tulkojumi arī citās valodās.

Mācību materiālus var lejuplādēt SILL tīmekļa vietnē: https://www.library.illinois.edu/mortenson-leadership

Papildinformācijai:

Susan Schnuer  schnuer@illinois.edu