Aicina piedalīties izstādes veidošanā par dzīvi pirms interneta
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs šī gada decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās izstādi “TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”, kas vēstīs par neseno pagātni, kad sevis paša un citu meklējumi notika analogā, nevis digitālā vidē.
Izstādei izvēlētie mākslas darbi un dažādas sadzīves liecības būs mikrovēsturiskas liecības par atsevišķiem 20. gadsimta indivīdiem vai veseliem strāvojumiem, kas apšaubīja robežu starp mākslu un ikdienu. Izstādi veido starptautiska kuratoru komanda – Kaspars Vanags (LV), Zane Zajančkauska (LV) un Nīderlandes Van Abes modernās un laikmetīgās mākslas muzeja kuratore un pētnieciskā darba vadītāja Diāna Fransena (Diana Franssen).
“Vai atceraties laiku pirms Feisbuka ēras un mobilajām īsziņām? Kad tikšanās pilsētā bija jānorunā laicīgi, savukārt ciemos varēja ierasties nelūgts. Laiku, kuru raksturoja telegrammas, adrešu blociņi un glītrakstīšanas burtnīcas. Arī rakstāmmašīnu klaboņa kabinetos un rindas pie telefonu automātiem. Šādas atmiņas pieder stāstam par pēdējām paaudzēm pirms interneta. Viņu dzīvēm. Par to arī būs šī izstāde,” stāsta kurators Kaspars Vanags.
Izstādes “TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS” veidotāji meklē laikmeta liecības no mājas arhīviem:
- dažāda veida dienasgrāmatas – personiskus pierakstus, laika apstākļu fiksēšanas klades, atmiņu albumus, ceļojumu pierakstus, arī kuģu žurnālus vai līdzīgus reģistrus. Īpaši interesē tie, kuros veikti ieraksti 1973. gadā;
- 20. gs. 50-to un 60-to gadu glītrakstīšanas burtnīcas;
- pašdarinātas pavārgrāmatas no 1960. – 1980. gadiem;
- 20. gs. 60. – 80. gadu avīzes, no kurām cilvēki gatavi šķirties mākslas darba radīšanai;
- koppapīrs – izstādes veidotājus vienlīdz interesē gan lietots, gan nelietots, lielos un mazos daudzumos.
Sūtiet fotogrāfijas priekšstatam vai nelielus aprakstus par atrastajām lietām “TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS” komandai uz atradumi1243@gmail.com
Izstāde norisināsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē no 2017. gada 8. decembra līdz 2018. gada 4. februārim. Izstādes galvenie atbalstītāji ir ABLV Charitable Foundation, Valts Kultūrkapitāla fonds, Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Latvijas Republikas Kultūras ministrija.
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, starptautisku un nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents, ir lielākā Latvijas laikmetīgās mākslas institūcija. Kopš 1993. gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā Survival Kit, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Kochi-Muziris biennāle, Venēcijas mākslas biennāle, Sanpaulu biennāle, Manifesta, Raumas laikmetīgās mākslas biennāle u.c. LLMC uztur vienīgo Latvijas laikmetīgās mākslas arhīvu.
Papildu informācija:
Marta Krivade
Latvijas Laikmetīgā mākslas centra komunikācijas vadītāja
E-pasts: marta.krivade@lcca.lv
Tālr.: 264863121