Kursa “Andragoģija” moduli “Pieaugušo mācīšanas un mācīšanās metodes” latviešu valodā izstrādā izglītības eksperte no LNB Kompetenču attīstības centra Inguna Arāja.

Šajā modulī ir šādas tēmas:

mācīšanās veidi un mācīšanās stili. Uztveres veidi;

pieaugušo izglītotāja lomas, mācīšanas stili un pozitīvas saskarsmes nozīme mācību procesā;

mācību metodes, to klasifikācija, izmantojuma mērķi un uzdevumi;

mācību metodes darbā ar pieaugušajiem. Aktīvās mācīšanās metodes;

laikmetam atbilstoša pieaugušo izglītošana (inovācijas izglītībā, e-mācības, IT loma mācību procesā).

Satura eksperte Inguna Arāja  - Fotogrāfe Gerda PutnaitėIngunai Arājai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze izglītības jomā. Viņa ir ieguvusi profesionālo maģistra grādu izglītībā, un darba pieredze iegūta gan izglītības iestādēs, gan izglītības projektos. Šobrīd Inguna Arāja strādā LNB Kompetenču attīstības centrā par izglītības eksperti un vada 960 stundu profesionālās tālākizglītības programmu “Bibliotēku zinības”. Ingunas Arājas profesionālo interešu lokā ir pedagoģija, pieaugušo izglītošana, psiholoģija, mācību metodika, projektu vadība, IT loma mācību procesā, e-mācības.  Kompetenču attīstības centrā bibliotekāriem tiek piedāvāti Ingunas Arājas autorkursi: “Metodes un paņēmieni veiksmīgam darbam ar pieaugušo auditoriju”, “Komandas veidošana. Māksla vadīt komandu”, “Kā mācās pieaugušie? Andragoģijas pamatprincipi”, “Mūsdienīgas prezentācijas prasmes”.

Satura eksperte Inguna Arāja

Foto: Gerda Putnaitė

Projekta noslēgumā būs mācību kurss būs latviešu, lietuviešu, bulgāru un angļu valodā. Tālmācības sistēmas izveidē par pamatu ņemta atvērtā koda mācīšanās platforma Moodle, kas ļauj teorētisko materiālu pielāgot ērtai tēmas patstāvīgai apguvei individuāli.

Pēc projekta beigām tālmācības kursi būs pieejami mācību vidē: http://go-andragogy.eu/

Projekta partneri no Lietuvas:

Ādama Mickēviča Viļņas Reģiona publiskā bibliotēka (Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešoji biblioteka)

Lietuvas Bibliotekāru asociācija (Lietuvos Bibliotekininku draugija)

Projekta partneri no Latvijas:

Latvijas Nacionālā bibliotēka (National Library of Latvia)

Jelgavas pilsētas bibliotēka (Jelgava City library)

Projekta partneri no Bulgārijas:

Innovatīvu sabiedrības centru asociācija (Асоциация Съвременни Читалища)

Nikolā Furnadžijeva Reģionā bibliotēka (Регионална библиотека „Никола Фурнаджиев” – Пазарджик)

Projekta finansētājs: Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma Erasmus+Projekta īstenošanas laiks: 01.09.2015.–31.08.2017.