Runātāji: Reliģijas nozīme islama kultūrā – Mg. theol. Indulis Paičs, Rīgas Lutera draudzes mācītājs; Islama kultūra latviešu skatījumā – Latvijas Universitātes prof., Dr. philol. Janīna Kursīte; Cik liels drauds Latvijai ir citu kultūru un tradīciju invāzija – Mg. phil. Ilmārs Latkovskis, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs. Moderators: “Austruma” vecbiedrs Mg. jur. Dainis Špeļs.

Gadskārtējo diskusiju rīko pēc akadēmiskās vienības “Austrums” vecbiedra, ģenētiķa, Stokholmas Universitātes docenta un zinātņu doktora Andrieva Eiches (1934-2014) ierosmes. Gaidīti visi interesenti, it īpaši studenti. Diskusijas dokumentē “Akadēmiskā Dzīve” (www.lu.lv/adz) – žurnāls iegādājams labākajās grāmatnīcās. Pagājušajā gadā par tēmu “No drukāta vārda uz zīmi: no drukāta vārda uz digitālo pasauli?” izteicās bibliotēku zinātnieks un bibliotekārs U. Zariņš, grāmatu tirgotājs A.Roze un informācijas tehnoloģiju lietpratēja S.Meijere.