Konferences pirmā diena notiks ceturtdien, 22. septembrī, Rīgas domes Sēžu zālē (Rātslaukumā 1, Rīgā), to atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks. Pasākuma pirmā diena būs veltīta Rīgas Centrālās bibliotēkas 110. gadadienai, tāpēc vairāki konferences priekšlasījumi sniegs ieskatu Rīgas Centrālās bibliotēkas darbā un veikumā. Tam sekos izvēles programma, kuras ietvaros dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Rīgas Jūgendstila muzeju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Valsts vēstures arhīvu un Koka ēku renovācijas centru “Koka Rīga”. Pirmās dienas noslēgumā plkst. 18.00 Mazās ģildes “Bellacord” zālē (Amatu ielā 3, Rīgā) notiks Rīgas Centrālās bibliotēkas pieņemšana par godu bibliotēkas 110. gadskārtai.

Konferences otrā diena – piektdien, 23. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Korē (11. un 12. stāvā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā). Savu skatījumu uz novadpētniecības darbu sniegs vēsturnieks, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docents Mārtiņš Mintaurs un Latvijas Nacionālā arhīva direktora vietniece nacionālā dokumentārā mantojuma saglabāšanas un pieejamības jautājumos Ingūna Slaidiņa. Par jaunākajām digitālajām iespējām un bibliotēku līdzdalību interaktīva novadpētniecības resursa veidošanā stāstīs LNB speciālisti. Jaunākajā novadpētniecības darba praktiskajā pieredzē dalīsies bibliotēku pārstāvji no Tukuma, Balviem, Jelgavas, Valmieras un Latgales Centrālās bibliotēkas.

Ierobežotā dalībnieku skaita dēļ elektroniskā reģistrācija dalībai konferencē ir noslēgusies.

Konferenci rīko LNB Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku.

PROGRAMMA

Kontaktinformācija: