Par 2016. gada Liepājas Dzejas dienu moto izvēlēti dzejnieka Olafa Gūtmaņa vārdi ”Mēs balti. Kas mūs nomazgājis tādus?”. Dzejas dienas Liepājā skanēs no 8. līdz 24. septembrim, piedāvājot pasākumus dažādām gaumēm un auditorijām. Dzejas dienu viesu vidū ir dzejniece Inese Zandere, dzejniece un māksliniece Ruta Štelmahere, dzejniece Madara Gruntmane, dzejnieks Toms Treibergs, domātājs un mākslinieks Bernārs Sordē (Bernard Sordet), dzejniece Liāna Langa, dzejnieks, prozaiķis un tulkotājs Eduards Aivars un citi.

Dzejas dienas piedāvā izjust un baudīt dzejnieku Ineses Zanderes, Rutas Štelmaheres un Toma Treiberga personības un daiļradi dzejniekiem veltītajos autorvakaros. 12. septembrī pulksten 19.00 “Promenade Hotel” Hika spīķerī notiks dzejnieces Ineses Zanderes autorvakars – “Dzejas atmiņa”, 13. septembrī pulksten 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks dzejnieces un mākslinieces Rutas Štelmaheres autorvakars “Ūdens audekls”, savukārt 15. septembrī pulksten 19.00 kluba “Fontain Palace” terasē “Acropolis” notiks dzejnieka Toma Treiberga autorvakars.  No 14. līdz 16. septembrim rīta stundās notiks tradicionālie Dzejas rīti Liepājas skolās, kuros Jāņa Akuratera dzeju lasīs aktieris Ēriks Vilsons. Dzejas dienās pirmizrādi piedzīvos Latvijas un Francijas mākslinieku kopprojekts – intelektuālā meditācija “Da.zA-2”, kura apvieno Vārdu, Attēlu un Skaņu.  Šogad dzejas skanējums Liepājā izies arī ārpus tik tradicionāli ierastām vietām, kā zāles, bibliotēkas, skolas…. Dzeja skanēs Liepājas dzelzceļa stacijā, Liepājas tramvajos, citās pieturvietās. Dzejas un mākslas performances būs vērojamas Liepājas dievnamu torņos. Dzejas dienu laikā – 17. septembrī tiks pasniegta Egona Līva piemiņas balva “Krasta ļaudis”. Dzejas dienu skanējums noslēgsies 24. septembrī ar Kurzemes dzejas dienu Liepājā programmu “Caur Kurzemi kā caur sidraba birzi..” (Olafs Gūtmanis).

Liepājas Dzejas dienu organizatori ir Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Liepājas Universitāte un Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas birojs.