Aicinām pieteikties semināram ikvienu interesentu, kurš vēlas rakstīt projektus “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un kuram nav līdzšinējas pieredzes šo projektu rakstīšanā.

 

Semināra norises vieta: ES māja (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā).

Semināra norises laiks: 2. septembris no plkst. 14:00 līdz plkst. 16:30.

 

Semināra darba kārtība:

13:45 – 14:00 – reģistrēšanās dalībai seminārā.

14:00 – 14:40 – programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējas starptautisku jauniešu projektu īstenošanā (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra).

14:40 – 15:40 – Medijpratība: skaidrojums un praktiski piemēri, kāpēc tā nepieciešama un kā to apgūt (Klinta Ločmele, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte).

15:40 – 16:10 – projekta pieredzes stāsts (Diāna Mekša, biedrība “Nepaliec viens”, Jauniešu apmaiņas projekts Latvija – Ukraina “Don’t stay alone”).

 

Pieteikšanās semināram iespējama līdz 26. augustam, aizpildot tiešsaistes anketu http://bit.ly/2beF5X4.

 

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; Annas Lindes fondu, Eiropas Komisijas informācijas tīklu “Eurodesk”, Latvijas – Šveices sadarbības programmu, eTwinning, Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

 

Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem

2016. gads ir jau trešais gads programmas “Erasmus+” ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

 

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

 

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – www.viaa.gov.lv sadaļā “Erasmus+”.