Kā jau ziņots iepriekš, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrā notiek darbs pie bibliotēku novadpētniecības darba aktuālajiem teorijas un prakses jautājumiem veltīta konsultatīva izdevuma izstrādes. Darba gaitā ir izkristalizējušies vairāki novadpētniecības teorijas un prakses jautājumi, uz kuriem pagaidām nav viennozīmīgu un skaidru atbilžu. Diskusijas uzmanības lokā būs šādi temati:

• novadpētniecības terminoloģija;
  • novadpētniecības darba prioritārie virzieni bibliotēkās ierobežotu resursu apstākļos;
  • par un pret novada pētniecību bibliotēkās;
  • novadpētniecības darbs novadu robežu izmaiņu gadījumā;
  • sadarbība novadpētniecības darba jomā;
  • lietišķie materiāli bibliotēku novadpētniecības kolekcijās;
  • lietotāju iesaistīšana novadpētniecības kolekciju veidošanā;
  • novadpētniecības krājumu un kolekciju popularizēšana;
  • novadpētniecības resursu digitalizācija;
  • bibliotēku novadpētniecības darba aktuālās problēmas un risinājumi.

(Skatīt diskusijas jautājumu sarakstu).

Dalībai diskusijā kā novadpētniecības darba eksperti izvirzīti: Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas vadītāja Daina Pakalna, “Tieto Latvia” tirdzniecības vadītāja Baiba Mūze, Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja, Kultūras informācijas sistēmu centra vecākā referente Kristīne Pabērza, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Uzziņu un informācijas centra  Informācijas pakalpojumu sektora vadītāja Ginta Zalcmane, Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta galvenā speciāliste Inta Sallinene, Cēsu Centrālās bibliotēkas Novadpētniecības literatūras lasītavas vadītāja Inese Jansone, Preiļu Galvenās bibliotēkas novadpētniecības speciāliste Mārīte Jeļisejeva, Jēkabpils pilsētas bibliotēkas vadītāja Renāte Lenša, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Automatizācijas un informācijas resursu apstrādes nodaļas vadītāja Gunta Grundmane, Kursīšu pagasta bibliotēkas ‒ informācijas centra vadītājs Mārtiņš Lagzdons.

Piedalīties un diskutēt par aktuālajiem novadpētniecības darba jautājumiem laipni aicināts ikviens  novadpētniecības darba interesents! Dalībai diskusijā reģistrēties līdz 6.jūnijam http://goo.gl/forms/PcyzJen8mT .