Konferenci ievadīs trīs īsie lasījumi “Rakstnieki par rakstniekiem”, kurā – Māris Rungulis, Valdis Rūmnieks un Inese Zandere ieskicēs rakstnieku – jubilāru portretus.

Interneta žurnāla “Satori” sadaļas “Ar bērniem” redaktores Daces Bargās uzdevums – izanalizēt 2015. gadā Latvijā izdotās bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras tendences, jaunumus, veiksmes un neveiksmes.

2015. gada latviski tulkotās bērnu literatūras grāmatu ražu vētīs rakstniece Ieva Melgalve.

Mākslas vēsturniece, Latvijas Universitātes docente Austra Avotiņa sagatavos priekšlasījumu “Sajūtu balvas jaunākajām bērnu grāmatu ilustrācijām”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova klausītājus iepazīstinās ar ieceri “Kultūras skolas soma” – Latvijas 100-gades projektu kultūras pieejamības nodrošināšanai skolēniem.

Dzejniece, tulkotāja Ingmāra Balode iepazīstinās ar poļu bērnu grāmatām, kas tulkotas latviski.

Par poļu bilžu grāmatu izstādes koncepciju referēs Gdaņskas Universitātes docente Malgožata Cackovska, bet par poļu bērnu grāmatu ilustratoriem priekšlasījums būs Vroclavas Universitātes profesorei Anitai Vincencjuša – Patinai.

Noslēgumā paredzēts rakstnieces Ineses Zanderes un ornitologa Edmunda Račinska priekšlasījums “Putnu balsis dzejā un dabā”.

Plkst.16.00 notiks Baltijas jūras kultūras centra Gdaņskā veidotās izstādes “Skaties! Poļu bilžu grāmatas!” atklāšana kopā ar Polijas Republikas vēstniecību Latvijā.

Sestdien, 23. aprīlī mākslas studentiem un ilustratoriem LNB Konferenču centrā paredzētas poļu grāmatu mākslinieku meistardarbnīcas.

Konferenci rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā un Baltijas jūras kultūras centru Gdaņskā.

Pasākums notiks Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Konferencei var pieteikties, rakstot uz e-pastu Sarmite.Galsa@lnb.lv