Nominēto grāmatu autori izrādīja un īsi prezentēja savus veikumus, uzsakot literāro prēmiju kā brīnišķīgu iespēju izcelt nominētās grāmatas un pievērst tām sabiedrības uzmanību. Pasākumā piedalījās astoņi no deviņiem grāmatu autoriem, sastādītājiem vai iesaistītajām personām. Vērtētāju komisija, kuras sastāvā ir Talsu novada domes, Talsu novada kultūras, sporta un tūrisma centra, Latvijas Rakstnieku savienības, Talsu Galvenās bibliotēkas un Talsu Literātu apvienības pārstāvji,  literāro prēmiju piešķīra Baibas Šuvcānei par gāmatu “Sauc par Vaidi mūsu ciemu”. Lasītāju simpātiju balsojuma balvu ar 42% balsu saņēma foto albūma “Talsi – kalnu un ezeru pilsēta” veidotāji. Lasītāji savu vērtējumu varēja izteikt Talsu Galvenās bibliotēkas lasītavā un Talsu pilsētas un bibliotēkas interneta vietnēs. Lasītāju balsojumā piedalījās gandrīz 4000 lasītāju.

Katras grāmatas motīvu iedziedāja dziesminieks Ēriks Loks.

Pirmo reizi Talsu Galvenās bibliotēkas pasākums tika straumēts Web tiešraidē.