Šo vadlīniju mērķis ir sniegt visaptverošu starta atskaites punktu bibliotēkām, arhīviem, muzejiem un citām kultūras institūcijām, izstrādājot savas pamatnostādnes par digitālo kultūras mantojuma resursu atlasi ilgtspējīgai un ilglaicīgai saglabāšanai.

Ar vadlīnijām saistītās mērķorganizācijas, nozares profesionāļi, dažādu līmeņu pārstāvji no visiem pasaules reģioniem, pārskatot esošo materiālu izvēli, atzīmēja būtiskus jautājumus un piedāvāja ieteikumus institucionālās politikas veidošanai. Šīs vadlīnijas izstrādāja septiņu autoru komanda – pārstāvji no bibliotēku, arhīvu un muzeju vides.

IFLA aicina ikvienu [kultūras mantojuma institūciju] izmantot šīs vadlīnijas kā sākumpunktu savas iestādes politikas izstrādei. Ja vadlīnijas tiek izmantotas, IFLA būtu pateicīga par atsauksmēm to uzlabošanai, lai tās kļūtu patiesi noderīgas visām iesaistītajām pusēm. Atsauksmes sūtīt: cultural.heritage@ifla.org.

Lejupielādēt vadlīnijas: [PDF] [Word]

Avots: ifla.org