2015. gada 19. martā plkst.19.00 Pārventas bibliotēka (Ventspilī, Tārgales ielā 4) aicina uz norvēģu kultūrai un mūzikai veltītu koncertlekciju “Zem ziemeļu zvaigznes”.

Ceturtdienas vakara muzikālajā pasākumā piedalīsies Ole Didriks Laerums (Ole Didrik Laerum) – Norvēģijas Zinātņu Akadēmijas eksprezidents un tradicionālā norvēģu pūšaminstrumenta lure pārvaldītājs, dziedātāja Reiduna Horveia (Reidun Horvei) un pianists Geirs Botnens (Geir Botnen).

Pasākuma pirmajā daļā – Latvijas Zinātņu akedēmijas prezidenta, mākslas zinātnieka Ojāra Spārīša īss ieskats Norvēģijas kultūrvēsturiskajā mantojumā, bet otrajā, muzikālajā daļā, izskanēs četru komponistu, kuru daiļrade sakņojusies Rietumnorvēģijas folklorā, mūzika.

Ievērojamākais no komponistiem – Bergenā dzimušais Edvards Grīgs (1843-1907). Geirs Tveits (Geirr Tveitt) (1908-1979), cēlies no gleznaino fjordu reģiona Hardangeras. Viņa muzikālais mantojums ir bagāts un daudzveidīgs – koncerti klavierēm ar orķestri un skaņdarbi simfoniskajam orķestrim, skaņdarbos jūtama vietējo tautasdziesmu ietekme. Haralds Severuds (Harald Saeverud) (1897-1992) uzaudzis Bergenā un līdztekus Geiram Tveitam, tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem 20.gs. pirmās puses norvēģu komponistiem. Koncerta noslēgumā skanēs mūsdienu komponista Knuta Vāges (Knut Vaage) (1961) skaņdarbi, kurus raksturo dialogs starp klasisko mūziku un moderno estētiku.

Pasākumu finansiāli atbalsta Hordalandes filkes (Norvēģija) padome. Ieeja bezmaksas. Aicināti visi interesenti.

Informācijai:
Igeta Gredzena