2013. gada 12. decembrī plkst. 12.00  Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) ciklā “Rakstītājs- Lasītājs” tikšanās ar prozaiķi  Gundaru Ignatu.

Šomēness izdevniecība “Dienas Grāmata” izdevusi Gundara Ignata otro grāmatu- romānu “Pārbaudes laiks”. Tas ir romāns par mūsdienu Latvijas ierēdniecību,  kuru autors, turpat desmit gadus nostrādājot dažādās ministrijās un valdības institūcijās, labi pārzin. Galvenais varonis Ingars, ietūcīts baltā kreklā, tumšā uzvalkā un kaklasaitē, gan kļūst par pilntiesīgu ministrijas uzraudzības un kontroles ekspertu, gan arī saglabā stāju, saskaroties ar apšaubāmām metodēm iepirkuma konkursa rīkošanā. Īpašā romāna vērtība ir tā ironiskā nopietnība, ar kādu Gundars Ignats atsedz ministrijā valdošās skaļo un tukšo saukļu atmosfēras neatbilstību ierēdņu ikdienišķajai esamībai. Romānā aptvertais darbības nogrieznis – viens gads – ir pārbaudes laiks arī draudzības saitēm un mīlestībai.

Gundars Ignats dzimis Valmierā 1981. gadā, studējis Latvijas Lauksaimniecības universitātē ekonomiku, mācījies arī LU Filoloģijas fakultātē.

Pirmie literārie darbi tapuši jau 1989. gadā, bet  pirmā publikācija lasāma  žurnālā “Rīgas laiks” 2004. gada novembrī. Regulāri publicējas portālā satori.lv, laikrakstos “Kultūras forums”, “Kultūras diena”, žurnālā “Karogs”, “Vetomagazine”, “21.gadsimts”. Kopš 2006. gada Ignata stāsti iekļauti ikgadējās latviešu īsprozas izlasēs “Stāsti. Prozas lasījumi klātienē un neklātienē”.

2007. gadā laikraksta “Diena” pielikuma “Kultūras Diena” rīkotajā īsprozas konkursā “Stāstu tramvajs” stāsts “Bez jakas” starp 120 dalībniekiem ieguva 2. vietu.

Eiropas Savienības Francijas prezidentūras ietvaros 2008. gadā Gundars Ignats piedalījās projektā “Eiropas Savienība un kosmoss”. Viņa  stāsts “Lietus” iekļauts žurnāla Espace(s) speciālizdevumā Revue Espace(s) hors série: Fictions européennes.

2008. gadā Zviedrijā izdotajā latviešu īsprozas izlasē “Cilvēkmuzejs” (Lettland berättar : Människomuseet fjorton noveller) publicēts stāsts “Bez jakas”.

2009. gadā janvārī izdevniecībā “Dienas Grāmata” klajā nākusi Gundara Ignata debijas grāmata – stāstu krājums “Bez jakas”.

“Saistoša jaunā literārā balss. [..] G. Ignats nepiesola glābt ne pasauli, ne latviešu literatūru. Tieši tamdēļ viņa rakstītais nav pārklāts ar bezgalīgiem dziļdomības un paštīksmīgiem savas īpatnuma apziņas palagiem,” par autoru raksta Undīne Adamaite.

Tikšanos ar Gundaru Iganatu vadīs Ventspils Rakstnieku mājas direktore Andra Konste. Ciklu “Rakstītājs- Lasītājs” finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Papildinformācija:
Olita Šteinmane