Zibakcija tiks rīkota, lai aktualizētu un popularizētu grāmatu lasīšanas nepieciešamību kā personības izaugsmi veicinošu faktoru Rēzeknes iedzīvotāju vidū, kā arī uzsvērtu bibliotēkas lomu sabiedrībā.

Kā aģentūru LETA informēja Rēzeknes pilsētas Centrālās bibliotēkas vecākā bibliogrāfe Ruta Suseja, zibakciju gaitā ikviens rēzeknietis aicināts iesaistīties kopīgā grāmatu lasīšanā piecos pieturas punktos Rēzeknē, Gājēju ielas posmā no radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” līdz Latgales vēstniecībai “Gors”.

Lai piedalītos zibakcijās, katram jāizvēlas (ieteicams izmantot Rēzeknes pilsētas bibliotēkas krājumu) sava mīļākā grāmata, kura jāņem līdzi uz pulcēšanās vietu. Grāmatu lasīšanas ilgums norises vietās būs 20 minūtes.

Katras zibakcijas noslēgumā ikviens dalībnieks saņems uzlīmi par piedalīšanos akcijā. Dalībnieki, kuri sakrās piecas uzlīmes, salīmēs tās speciālos vāciņos ar savu vārdu un uzvārdu un nodos bibliotēkā, noslēguma pasākumā saņems piemiņas balvas.

11. jūlijā zibakcija norisināsies pie radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs”, 25. jūlijā – pie soliņa pretī “Rēzeknes ūdenskanālam”, 8. augustā – pretī veikalam “Rimi”, 22. augustā skvērā pie Baptistu draudzes nama, 19. septembrī – pie Latgales vēstniecības “Gors”. Visu zibakciju sākums – plkst. 16.