Tā kā šogad Zinātnieku nakts centrālā tēma ir enerģija, tad no plkst. 15.30 piedāvājam apskatīt ekspozīciju “Enerģija jaunajā LNB ēkā un krājumā” – vizuālu  un skaidrojošu ieskatu bibliotēkas jaunās ēkas enerģijas sistēmās. Savukārt plkst. 15.30 aicinām uz aizraujošu lekciju par enerģiju jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, kuru vadīs enerģiju pārzinātāji Uldis Pelīte un Egīls Kviesis. Viņi arī prezentēs ventilatoru energoefektivitātes salīdzināšanas stendu ar vertikālu vēja mikrotuneli lodveida priekšmetu pārvietošanai.  Katram pasākuma dalībniekam, eksperimentējot ar stendu un diskutējot ar ventilācijas speciālistu, būs iespēja pārliecināties par elektroenerģijas patēriņa un ventilatora paveiktā darba likumsakarībām.

Plkst. 16.00 jauniešus un bērnus  gaida tests par enerģijas jautājumiem, kā arī zīmējumu konkurss. Laipni aicināti visi interesenti!