Grāmatu maiņas punktā ikviens, kurš būs atnesis izlasītas un vairs nevajadzīgas grāmatas, bez maksas varēs tikt pie vēl nelasītām grāmatām attiecībā viens pret vienu neatkarīgi no grāmatas satura vai cenas.

Pasākuma rīkotāji aicina nenest makulatūru, bet gan tādas grāmatas, kuras paši ar prieku ņemtu sev līdzi uz mājām.

Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija Apmaiņas fonds piedāvās maiņas punkta pamatkapitālu – ap 600 grāmatu no Repozitārija dubletu un lasītāju dāvināto izdevumu krājuma. Tur būs daiļliteratūra, nozaru literatūra un bērnu grāmatas latviešu un citās valodās.

Mainīties ar grāmatām Grāmatu maiņas punktā interesentiem palīdzēs profesionāli bibliotēkas darbinieki.

Grāmatu maiņas punkti regulāri tiek organizēti pilsētas rīkoto pasākumu laikā. 4.maija Grāmatu maiņas punkts Vērmanes dārzā turpina populāro Dzejas dienu, Miķeļdienas, Rīgas svētku, Ķīpsalas izstādes un citu grāmatu maiņas punktu tradīciju.