• 16. novembrī plkst. 16.00 Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas krēslas stundas lasījums “Humors Ziemeļos”. Pasākums notiek Limbažu Galvenajā bibliotēkā, Limbažos, Rīgas ielā – 9.

• 25. novembrī plkst. 13.00 Limbažu bērnu un jauniešu centrā (Limbažos, Rīgas ielā – 19) Limbažu Galvenā bibliotēka ielūdz uz leģendārā animācijas vecmeistara Arnolda Burova restaurēto animācijas filmu izlases demonstrēšanu.

Animācijas filmu pēcpusdienā būs iespēja noskatīties filmas : KIKERIGŪ, TĪĢERIS ŅAU ŅAU, BUMS UN PIRAMIDONS, VANADZIŅŠ, PUĶU ANSIS, SISIDRA, piedalīties zīmējumu konkursos, kā arī fotografēties kopā ar A. Burova filmu varoņiem.

Pasākums paredzēts visplašākajam apmeklētāju lokam, sākot ar pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kuriem tā būs pirmreizēja iespēja iepazīties ar Burova filmu varoņiem un viņu piedzīvojumiem, līdz pat pieaugušajiem, kuriem vecmeistara filmas radīs patīkamas bērnības atmiņas.

Ieeja šajos pasākumos ir bez maksas.

Projekta mērķis – padarīt pieejamu atjaunoto Latvijas animācijas filmu mantojumu iespējami lielākai daļai Latvijas sabiedrības – Nacionālais kino centrs (NKC) kopā ar valsts aģentūru Kultūras informācijas sistēmas (KIS) un Latvijas kinoproducentu asociāciju, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, šī gada novembrī un decembra sākumā sadarbībā ar piecām Latvijas publiskajām bibliotēkām (Limbažu, Bauskas, Kuldīgas, Salaspils un Daugavpils) rīkos atjaunoto Arnolda Burova animācijas filmu pēcpusdienas.

Filmu restaurācija notika KIS administrētā Eiropas Reģionālā Attīstības fonda (ERAF) projekta Kultūras un atmiņas institūciju vienotās informācijas pārvaldības sistēma ietvaros.