Atzīmēsim simts gadu jubileju, kopš dienas gaismu ieraudzījuši Aspazijas dzejoļu krājums “Ziedu klēpis” un Friča Bārdas “Zemes dēls”.

Pirmo reizi Rīgas jūgendstila muzejā būs iespēja izjust jūgendstila poētiku.

9. septembrī plkst.16.00 izstādes “Ziedu klēpis” atklāšana.

Izstāde iepazīstina ar jūgendstila izpausmēm latviešu literatūrā un lietām, kas piederējušas dzejniekiem Aspazijai, Rainim, Fricim Bārdam, Jānim Porukam, Vilim Plūdonim un citiem. Dzejoļu krājumu pirmizdevumos aplūkojama grāmatu grafika, no fotoattēliem uz mums noraugās 20.gadsimta sākuma kultūras darbinieki.

Izstāde sagatavota sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju un Latvijas universitātes akadēmisko bibliotēku. Izstāde būs apskatāma līdz oktobra beigām.

11. septembrī Dzejas diena muzejā.

No plkst.11.00 līdz 16.00 sarunas par jūgendstila poētiku ar filoloģijas zinātņu doktori Sandru Ratnieci.

Plkst.16.00 Aspazijas dzejoļu krājuma “Ziedu klēpis” simtgadei veltīts sarīkojums. Dzeju lasa Dailes teātra aktrise Ērika Eglija.

15. septembrī plkst.16.00 Dzejas pēcpusdiena bērniem.

Dzejas rotaļas kopā ar Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāju Ingūnu Radziņu.

22. septembrī plkst.17.00 Mūsdienu dzeja jūgendstila noskaņās.

Tikšanās ar dzejniekiem Ronaldu Briedi, Rūtu Mežavilku un Māri Salēju.

Dzejas mēnesi atbalsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Rīgas Jūgendstila muzejs. Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas).

Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.

Trešdienās ieejas biļetēm muzejā atlaide.