Bet, lai mēs jau šodien ar vienu kāju stāvētu Daugavas otrā krastā, ir vajadzīgs tilts. Un šis tilts varētu būt jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas devīze.

Sadarbībā ar intelektuālo spēli “Ideju Akadēmija” sociālajā tīklā Facebook esam izveidojuši uzdevumu: http://apps.facebook.com/idejuakademija/.

Domājot par bibliotēkas devīzi, ideju radītājiem lūgums koncentrēties uz izpratni “Bibliotēka, kā ES tevi lietošu?”, nevis uz frāzēm “zināšanas ir gara attīstības stūrakmens” vai tamlīdzīgi. Un domāt par to, kā mainīt stereotipu par bibliotēku kā grāmatu krātuvi uz konceptu − bibliotēka kā zināšanu, informācijas un radošais centrs.

Nosacījums − devīzei jābūt formulētai latviešu valodā, pēc iespējas lakoniskākai un jāatbilst izpratnei par mūsdienīgu bibliotēku.

Balvas: Labākās idejas autoram spēles kopvērtējumā un divu labāko ideju autoriem konkursa rīkotāju vērtējumā būs dāvanu karte kāpšanai alpīnisma tornī. Ja kāda ideja tiks izvēlēta par LNB jauno devīzi  − autoram mūžīga slava.