Portāla galvenā mērķauditorija šobrīd ir kultūras iestāžu darbinieki, jo LDKK ir galvenais valsts kultūras statistikas apkopošanas mehānisms (saskaņā ar MK noteikumiem), kuras dati tiek sniegti Valsts Centrālās statistikas pārvaldes datubāzei. Kopš 2010.gada kultūras nozaru statistikas datu apkopošana notiek decentralizēti tikai elektroniskā formātā – pašas kultūras iestādes ievada datus sistēmā, nevis tās sūta papīra formātā uz Kultūras ministriju. Tādējādi samazināti administratīvie resursi statistisko atskaišu sagatavošanā.

Patlaban tiek izstrādāta LDKK projekta 3.kārta, kura vērsta uz ārējiem lietotājiem, tostarp pilnveidojot portāla dizainu un vienotā kultūras informācijas meklētāja iespējas, kā arī iestrādājot dažādus e-pakalpojumus.

Preses konference, kurā projekta īstenotāji un izstrādātāji informēs par projekta īstenošanas gaitu, notiks v/a “Kultūras informācijas sistēmas” telpās, Tērbatas ielā 53-7, pirmdien, 21.februārī plkst.11.00.

Preses konferencē piedalīsies:

•  LR Kultūras ministrijas Stratēģijas un reģionālās kultūrpolitikas nodaļas vadītāja Dace Ziemele;

•  v/a „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone;

•  projekta “Kultūras un atmiņas institūciju vienotās informācijas pārvaldības sistēma” vadītājs Jānis Ziediņš;

•  AS “RIX Technologies” vadītāja Eva Butāne;

•  AS “RIX Technologies” programmizstrādes direktors Andrejs Rudzītis;

•  Zemgales plānošanas reģiona kultūras attīstības speciāliste Ilva Kalnāja;

•  Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta galvenā bibliotekāre Aiga Cakule.

Ziņas sagatavotājs

Ilma Elsberga
VA “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste

Saistītais resurss: DIENA.LV:   Eksperti: KM 750 000 latu vērtā kultūras karte ir nepamatoti sadārdzināta