Internetā publiskoti fragmenti no pasaulē senākās Bībeles
Londona, 7. jūl., LETA–BBC. Internetā publiskotas aptuveni 800 lapaspuses no senākās saglabājušās Bībeles.
Tagad, apmeklējot vietni "www.codexsinaiticus.org", iespējams apskatīt vairāk nekā 1600 gadus senā Sinaja kodeksa manuskripta attēlus. Pie sengrieķu valodā rakstītā 4.gadsimta dokumenta fragmentiem strādājuši eksperti no Lielbritānijas, Vācijas, Ēģiptes un Krievijas.
Britu bibliotēkas Rietumu manuskriptu nodaļas vadītājs Skots Makendriks atzinis, ka dokumenta pieejamība paver plašas pētniecības iespējas.
"Sinaja kodekss ir viens no pasaules lielākajiem dārgumiem," viņš norādījis. "Šis 1600 gadu vecais manuskripts paver logu uz agrīnās kristietības attīstību un tiešu liecību par to, kā Bībeles teksts ir nodots no paaudzes paaudzē. Virtuālā manuskripta pieejamība rada lieliskas iespējas kopīgai pētniecībai, kas pirms pāris gadiem vēl nebija iespējama."
Oriģinālā manuskripts bijis aptuveni 1460 lapaspušu garš, un tā izmērs bijis 40 reiz 35 centimetri.
Sinaja kodekss 1500 gadus gulējis, neviena neskarts, Sinaja klosterī, līdz tas tika atrasts 1884.gadā un sadalīts starp Ēģipti, Krieviju, Vāciju un Lielbritāniju. Tiek uzskatīts, ka manuskripts saglabājies, pateicoties tuksneša sausajam gaisam un tam, ka palicis neskarts arī klosteris, kas atrodas uz kristiešu salas musulmaņu teritorijā.
LETA BBC
Copyright © LETA