Par spīti digitalizācijas popularitātei, bibliotēku fiziskie krājumi turpina augt. Paralēli tiek attīstīti jauni pakalpojumi iedzīvotājiem. Tas viss kopā rada pieprasījumu pēc bibliotēku telpām – ērtām, patīkamām un lietderīgām. Šajā izdevumā apkopotas vairāku autoru – bibliotēku speciālistu personīgā pieredzē gūtas atziņas un ieteikumi bibliotēku ēku projektēšanai un iekārtošanai. Rokasgrāmata sākas ar piemēriem no prakses, no pragmatiskiem aspektiem aprakstot labus un ne tik labus risinājumus, turpinājumā iedziļinoties konkrētos tematos (kā atrast arhitektu, telpu pielāgošana bibliotēku vajadzībām, publiskās un personāla zonas, tehniskie jautājumi utt.) Izdevuma autori saka: “Problēma ar bibliotēku ēkām ir tā, ka slikts lēmums vai izpildījums var ilgt gadsimtu. Ja mums ir viena iespēja darīt, tad mums jāpārliecinās, ka darām tik labi, cik vien labi tas ir iespējams.” Galvenais, jāatceras, ka ikviena bibliotēka ir unikāla un katrs padoms, atziņa un ideja jāvērtē konkrēta projekta kontekstā. Un vēl viens padoms: neļaujiet estētikai uzvarēt funkcionalitāti.

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.

Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2024. gada I ceturksnis)
Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2024. gada II ceturksnis)
Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2024. gada III ceturksnis)