Spēlē ir ietvertas aktuālas tēmas: drošība internetā, privātums, autortiesības, pieklājīga uzvedība interneta vidē, kritiskā domāšana u.c. Nozīmīgi, ka spēle veicina komunikācijas prasmes, aktualizē iepriekšējās zināšanas un pieredzi, mudina sarunāties un pamatot savu viedokli, vienlaikus saglabājot spēlei nepieciešamos viegluma un azarta elementus.

Spēlē ietverti 5 veidu uzdevumi:

• ABC: situācijas apraksts ar atbilžu variantiem par drošāko rīcību konkrētajā situācijā;
  • JAUTĀJUMS: jautājums, kas aktualizē spēlētāja zināšanas vai pieredzi;
  • PATIESĪBA VAI MELI: apgalvojums, kas spēlētājam jāizvērtē;
  • IZAICINĀJUMS: spēlētāji viens otram izdomā izaicinājumu, kas saistīts ar digitālās drošības vai medijpratības tēmu (idejas ierosmei dotas spēles aprakstā);
  • KUSTĪBAS MAIŅA: gājiena izlaišana vai kustības maiņa laukumā.

Galda spēles tiešsaistes versija ir pieejama šeit.

Spēle izstrādāta projektā “Make it clear – jauniešu izglītošana pret dezinformāciju tiešsaistē”, sadarbojoties Nacionālajam pētniecības institūtam (Polija), Latvijas Interneta asociācijai un “Glābiet bērnus” Rumānijā.

Informējam, ka Latvijas Drošāka interneta centra dāvinātās 500 galda spēles “Digitālie prātnieki” ir atvestas uz Latvijas Nacionālo bibliotēku un ar Bibliotēku attīstības centra starpniecību nonāks Latvijas bibliotēkās.

Pirmās spēles jau ir ceļā uz reģioniem.

Informāciju sagatavoja:
Liene Valdmane
Latvijas Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja
drossinternets.lv