Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) izsludina konkursu uz vakanto Pakalpojumu departamenta Nozaru literatūras centra
Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas INFORMĀCIJAS SPECIĀLISTA (profesijas kods 3433 02) amatu (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku).

Galvenie amata pienākumi:

• Informacionālo pakalpojumu nodrošināšana, t.sk.:
    • nodrošināt klātienē un e-vidē padziļinātus informacionālos pakalpojumus, t.sk., izpildīt tematiskās uzziņas un konsultācijas;
    • nodrošināt lasītāju apkalpošanu lasītavā (sniegt informatīvo un konsultatīvo atbalstu lasītājiem, pārraudzīt LNB Lietošanas noteikumu ievērošanu u.tml.) noteikto dežūru laikā;
    • veikt bibliotēkas informācijas resursu, to skaitā abonēto e-resursu padziļinātu izpēti.
  • Ekonomikas un tiesību zinātņu krājuma pārvaldība t.sk.:
    • veikt krājuma organizāciju atbilstoši brīvpieejas krājuma organizēšanas principiem;
    • uzraudzīt krājuma fizisko stāvokli un veikt ar to saistītos darba procesu;
    • attīstīt krājuma satura kvalitāti, regulāri veikt krājuma izvērtēšanu atbilstoši nozaru aktuālajām tendencēm.
  • Piedalīties un organizēt pasākumus, kas veicina ekonomikas un tiesību zinātņu krājuma popularizēšanu.

Prasības pretendentam/-tei:

• Maģistra grāds bibliotēkzinātnē un informācijā vai citā sociālajā/humanitārajā zinātnē. Priekšrocība – padziļinātas zināšanas ekonomikā vai tiesību zinātņu jomā.
  • Pieredze informācijas darbā un darbā ar elektroniskajiem resursiem.
  • Prasme labi orientēties pieejamajos informācijas resursos, tiešsaistes datubāzēs.
  • Spēja strādāt ar lielu informācijas apjomu.
  • Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī.
  • Angļu, vācu valodas vai citu svešvalodu zināšanas.
  • Spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, noteikt prioritātes, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību par tiem.
  • Ļoti labas komunikācijas prasmes, teicama saskarsmes kultūra.
  • Precizitāte un augsta atbildības sajūta.

Piedāvājam:

• Stabilu atalgojumu (līdz 1226 EUR pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas.
  • Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes termiņa beigām.
  • Profesionālās pilnveides un izaugsmes iespējas.
  • Draudzīgu, atbalstošu un profesionālu kolektīvu.

Iesniedzamie dokumenti:

• Motivēta pieteikuma vēstule.
  • CV (Vēlams atbilstoši Europass CV standarta formai).
  • Izglītības dokumentu kopijas.

Pretendentiem/-ēm pieteikties līdz 2024. gada 25. septembrim, iesniedzamos dokumentus nosūtot uz e-pasta adresi: vakance@lnb.lv ar norādi “Informācijas speciālists”.

Papildu informāciju par vakanto amata vietu var iegūt, sazinoties ar Pakalpojumu departamenta Nozaru literatūras centra vadītāju Ludmilu Macpani, e-pasts: Ludmila.Macpane@lnb.lv; tālruņa numurs: 67806134.

Lūdzam ievērot, ka sazināsimies un informēsim par konkursa rezultātiem tikai uz interviju uzaicinātos pretendentus.
Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta pirmās daļas f apakšpunktu, Latvijas Nacionālā bibliotēka informē, ka ir personas datu pārzinis un personāla atlases procesa ietvaros pretendentu iesniegtie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu augstāk minētā konkursa norisi.