Projekta mērķis ir sniegt Jūrmalas jauniešiem iespēju apgūt jaunas prasmes fotografēšanā un fotostāstu veidošanā, lai attīstītu radošumu un pašizpausmi. Ar projektu iecerēts veicināt sociāli mazaizsargātu jauniešu iesaisti sabiedriskajos procesos un sekmēt kopienas izpratni gan jauniešiem, gan pārējai sabiedrībai. Fotografēšanas un komunikācijas prasmes jaunieši attīsta nodarbībās, ko vada fotogrāfs Didzis Grodzs un mākslas stacijas “Dubulti” kuratore Inga Šteimane.

Sadarbojoties ar Jūrmalas sociālo pakalpojumu centra “Kauguri” Dienas centru bērniem, Dienas aprūpes centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un Jūrmalas Centrālo bibliotēku, projektā veiksmīgi izdevies apvienot dažādas sociālās un etniskās grupas. Projektā iesaistījies un aktīvi darbojas 21 jaunietis. Nodarbībās jaunieši tika iepazīstināti ar fotostāstu veidošanas mākslu, kā arī saņēma praktiskus padomus par savām fotografēšanas ierīcēm, attīstīja un pilnveidoja fotografēšanas un fotostāstu veidošanas prasmes.

Fotogrāfs Didzis Grodzs praktiskajā nodarbībā ar projekta dalībniekiem. Arta Veigura foto
Mākslas stacijas “Dubulti” kuratores Ingas Šteimanes prezentācija projekta dalībniekiem par fotostāstu veidošanas mākslu. Arta Veigura foto

Projekta noslēgumā 2024. gada 11. oktobrī plkst. 16.00 Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta jauniešu veidoto fotostāstu izstāde, kas atspoguļo projekta dalībnieku unikālo skatījumu un stāstus par viņu kopienu. Iecerēts, ka izstāde būs apskatāma arī citās Jūrmalas pašvaldības iestādēs un tiks piedāvāta arī citām pašvaldībām.

Projekts tiek īstenots ar British Council pārstāvniecības Latvijā (Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija) finansiālu atbalstu projektu konkursā “Mēs savai kopienai 2024”, kuru organizē Latvijas Muzeju biedrība un Latvijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Zvaigzne
Jūrmalas Centrālās bibliotēkas
projektu un sabiedrisko attiecību vadītāja