Galvenie darba pienākumi:

•  Attīstīt un popularizēt ar elektronisko resursu (turpmāk e-resursu) licencēšanu saistīto pakalpojumu, kuru, nodrošina LNB valsts akreditētajām bibliotēkām un valsts zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētajām institūcijām:
    • apkopot un sagatavot informāciju un mācību materiālus par piedāvātajām datubāzēm un citiem e-resursiem publicēšanai mājaslapā un citos saziņas kanālos;
    • sagatavot informāciju par e-resursu satura un funkcionalitātes aktualitātēm.
  • Attīstīt darbu ar bibliotēkas elektroniskajiem resursiem:
    • veikt LNB abonēto datubāzu administrēšanu;
    • integrēt bibliotēkas abonētās datu bāzes un e-grāmatu kolekcijas elektroniskā kataloga sistēmā;
    • veikt abonēto datubāzu un e-grāmatu kolekciju attālinātās piekļuves administrēšanu;
    • organizēt abonēto datubāzu izmēģinājumus, analizēt izmēģinājumu rezultātus un sagatavot aktuālo informāciju publicēšanai;
    • apkopot un sagatavot statistiku par LNB abonēto datu bāzu izmantošanu.
  • Veikt sabiedrības izglītojošo darbību:
    • nodrošināt e-vidē informacionālo pakalpojumu sniegšanu bibliotēkas lasītājiem;
    • organizēt un vadīt mācības par abonētajām datubāzēm un e-grāmatu kolekcijām.

Prasības pretendentam:

• Augstākā izglītība bibliotēku un informācijas zinātnē vai augstākā izglītība citās sociālajās/humanitārajās zinātnēs.
  • Pieredze informācijas darbā, kā arī darbā ar elektroniskajiem resursiem.
  • Prasme labi orientēties nozaru informācijas resursos, pārzināt jaunos informācijas ieguves veidus, LNB informācijas resursu pārzināšana.
  • Prasme labi orientēties internetā pieejamajos informācijas resursos, tiešsaistes datubāzēs.
  • Spēja strādāt ar lielu informācijas apjomu.
  • Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, angļu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī.
  • Spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, noteikt prioritātes, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem.
  • Ļoti labas komunikācijas prasmes, teicama saskarsmes kultūra.
  • Precizitāte un augsta atbildības sajūta.

Piedāvājam:

• Stabilu atalgojumu (līdz 1483 EUR pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas.
  • Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes termiņa beigām.
  • Interesantu un izaicinājumiem bagātu darbu vienā no lielākajām un prestižākajām kultūras iestādēm Latvijā.
  • Profesionālās pilnveides un izaugsmes iespējas.
  •  Draudzīgu un profesionālu darba kolektīvu.

Iesniedzamie dokumenti:

• Motivēta pieteikuma vēstule.
  • CV (vēlams atbilstoši Europass CV standarta formai).
  • Izglītības dokumentu kopijas.

Pretendentiem/-ēm pieteikties līdz 2024. gada 31. augustam, iesniedzamos dokumentus nosūtot uz e-pasta adresi: vakance@lnb.lv ar norādi “UIC Elektronisko resursu eksperts”.

Papildu informāciju par vakanto amata vietu var iegūt sazinoties ar LNB Pakalpojumu departamenta Uzziņu un informācijas centra vadītāju Andu Siminu, e-pasts: anda.simina@lnb.lv

Lūdzam ievērot, ka sazināsimies un informēsim par konkursa rezultātiem tikai uz interviju uzaicinātos pretendentus.

Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta pirmās daļas f apakšpunktu, Latvijas Nacionālā bibliotēka informē, ka ir personas datu pārzinis un personāla atlases procesa ietvaros pretendentu iesniegtie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu augstāk minētā konkursa norisi.