Iemesli, kuru dēļ bibliotekāri kļūst par pētniekiem, ir dažādi. Ikgadējā pārskata ziņojuma gatavošana, izglītības turpināšana, lasītāju vajadzību izpēte, izstādes radīšana ir tikai daži no tiem. Izdevuma autori uzsver: korekti veiktam pētījumam ir liels potenciāls, lai bibliotēkai nodrošinātu labvēlīgu lēmumu pieņemšanu. Šajā rokasgrāmatā tiek analizēts pētniecības process soli pa solim, sākot no problēmas identificēšanas, hipotēzes izvirzīšanas un pētniecības metožu izvēles, līdz informācijas vākšanai, organizēšanai, apkopošanai un interpretēšanai, un visbeidzot – iegūto rezultātu popularizēšanai. Atsevišķas nodaļas veltītas statistikai un pētniecības ētikai.

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.

Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2024. gada I ceturksnis)