2025. gadā apritēs piecsimt gadu, kopš tika iespiesta pirmā grāmata latviski. Piecsimtgades svinēšana ir piemērots laiks, kad no jauna izstaigāt rakstītā un iespiestā vārda sarežģītos ceļus latviešu valodā. Latvijas Nacionālā bibliotēka jau vairāku gadu garumā to dara, īstenojot programmu, kuras kulminācija būs 2025. gada rudenī. Tā pulcē pētniekus un domubiedrus, lai runātu ne tikai par grāmatas pagātni, bet arī par lasīšanas šodienu un nākotni. Izstādes, monogrāfijas, konferences un semināri, raidieraksti, Latvijas Radio raidījums “Grāmatai pa pēdām” – tā ir tikai redzamā programmas daļa. Aiz tās slēpjas kluss, bet nopietns bibliotēkas pētnieku komandas darbs, kurā vēstures izzināšana palīdz iegūt skaidrāku un drošāku skatījumu uz grāmatas un lasīšanas pārmaiņām digitālajā laikmetā.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas pētniecības vadītājs, grāmatniecības vēsturnieks Dr. phil. Pauls Daija pavērs ieskatu šī zinātniskā darba aizkulisēs, dalīsies jaunatrastos materiālos, kā arī stāstīs par programmu “Latviešu grāmatai 500” un tās aktualitātēm šogad.

Programma “Latviešu grāmatai 500” tiek īstenota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Vairāk informācijas: www.gramatai500.lv, kā arī www.biblioteka.lv/gramatai500/

Informāciju sagatavoja:
Baiba Zvaigzne
Jūrmalas Centrālās bibliotēkas
projektu un sabiedrisko attiecību vadītāja
baiba.zvaigzne@jurmala.lv