Pierakstīties jaunumiem

Vadītājs
Bibliogrāfs
Bibliotopija festivālā LAMPA 2024: Saruna “Dizains ir plāksteris?”
Bibliotopija festivālā LAMPA 2024: Saruna par lasītprasmi “Starts vai restarts?”

Skatīt vairāk

Electronic Information for Libraries (EIFL)

EIFL (Electronic Information for Libraries – elektroniskā informācija bibliotēkām) ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas aptver vairāk nekā 50 Austrumeiropas, Āfrikas un Āzijas valstis. EIFL nodrošina piekļuvi zināšanām un izglītībai, veicinot mācību, pētniecības un ilgtspējīgas izglītotas sabiedrības attīstību.

LNB kā Latvijas pārstāvja EIFL uzdevums ir informēt savas valsts bibliotēkas par EIFL jaunumiem un piedāvājumiem, kā arī veikt koordinācijas darbu saistībā ar datubāzu abonēšanu. EIFL Licencēšanas programma paredz piekļuvi komercāliem e-resursiem, kā arī vienošanos ar izdevējiem par bezmaksas pieeju vai būtiski pazeminātu abonēšanas maksu.

EIFL darbojas sekojošos virzienos:

• EIFL Licencēšanas programma

EIFL Licencēšanas programmas ietvaros dalībvalstu bibliotēkām tiek nodrošināta piekļuve abonētajiem e-resursiem, slēdzot līgumus ar izdevējiem par ievērojami pazeminātu abonēšanas maksu vai attīstības valstīm – bez maksas. Par piedāvājumu Latvijai lasīt vairāk

EIFL Licencēšanas programmas ietvaros tiek piedāvāti arī tehnoloģiskie rīki, kas atbalsta pētniecības procesu – lasīt vairāk

• Atvērtā zinātne

Arvien vairāk pētnieku visā pasaulē iesaistās atvērtās zinātnes kustībā. Tomēr dažādās disciplīnās, reģionos un institūcijās pastāv atšķirīgas pieejas atvērtās zinātnes īstenošanai, un pētniekiem joprojām trūkst praktisku norāžu un prasmju publicēties atvērtā piekļuvē.

Ar praktisko apmācību palīdzību EIFL atbalsta pētniekus un saistītās institūcijas, kā integrēt atvērto zinātni savā darbībā. Vairāk informācijas. EIFL ir konsultējis arī Latvijas Atvērtās zinātnes stratēģijas 2021.–2027. gadam izstrādātāju komandu.

Publicēšanās iespējas atvērtā piekļuvē

EIFL ir noslēgusi līgumus ar dažādiem izdevējiem, nodrošinot ievērojamu pētniecības rakstu apstrādes maksas (APC) atlaidi. Iniciatīvas mērķis ir atbalstīt pētniekus, tai skaitā Latvijas, ļaujot tiem publicēt savus rakstus brīvā piekļuvē.

Latvijas autori 2024. gadā, pamatojoties uz EIFL noslēgtajiem līgumiem, var publicēt savus rakstus ar pārskata tabulā norādītiem nosacījumiem sekojošu izdevēju atvērtās piekļuves žurnālos vai hibrīdžurnālos:

Izdevējs APC maksas atlaide Nozares Publicēšana atvērtā

piekļuvē

Brill

60%  atlaide korespondējošiem autoriem no Latvijas

HUMANITIES, LAW, LIFE SCIENCES, SOCIAL SCIENCES Attiecas uz Brill izdotajiem atvērtās piekļuves un hibrīdžurnāliem
Edward Elgar

500 GBP atlaide korespondējošiem autoriem no Latvijas

LAW, SOCIAL SCIENCES Attiecas uz 16 Edward Elgar izdotajiem hibrīdžurnāliem
European Respiratory Journal

publicēšanās atvērtā piekļuvē bez APC maksas, ja institūcija abonē

MEDICINE & HEALTH SCIENCES Attiecas uz žurnāliem: European Respiratory Journal, ERJ Open Research, European Respiratory Review
SAGE

20% atlaide  un bez maksas Sage Premier 2024 abonētājiem*

APPLIED SCIENCES, BUSINESS & MANAGEMENT, EARTH SCIENCES, HUMANITIES, LIFE SCIENCES, MEDICINE & HEALTH SCIENCES, SOCIAL SCIENCES Attiecas uz Sage publicētajiem OA žurnāliem un bez maksas Sage Choice hibrīdžurnāliem
Taylor & Francis

50% atlaide korespondējošiem autoriem no Latvijas

APPLIED SCIENCES, BUSINESS & MANAGEMENT, EARTH SCIENCES, HUMANITIES, LIFE SCIENCES, MEDICINE & HEALTH SCIENCES, PHYSICAL SCIENCES & MATHEMATICS, SOCIAL SCIENCES Attiecas uz T&F publicētajiem atvērtās piekļuves žurnāliem
World Scientific

50% atlaide korespondējošiem autoriem no Latvijas

APPLIED SCIENCES, BUSINESS & MANAGEMENT, EARTH SCIENCES, LIFE SCIENCES, PHYSICAL SCIENCES & MATHEMATICS Attiecas uz izdevēja publicētajiem hibrīdžurnāliem un atvērtās piekļuves žurnālu Journal of Innovative Optical Health Sciences

• Autortiesības

Ierobežojoši autortiesību likumi rada juridiskus šķēršļus informācijas resursu izmantošanai izglītībā un pētniecībā.

EIFL nodrošina apmācības un atbalstu, lai palielinātu izpratni par autortiesību jautājumiem bibliotēku darbā, palīdzētu risināt ar autortiesībām saistītus jautājumus un sadarbībā ar bibliotekāriem rosinātu veikt nepieciešamos grozījumus autortiesību likumos nacionālā un starptautiskā līmenī. Lasīt vairāk par EIFL autortiesību programmu.

Vairāk par pakalpojumu

Kontaktinformācija