Starptautiskā bibliotēku konsorciju koalīcija (ICOLC)* https://www.icolc.net/ šajā sakarā ir izdevusi oficiālu PAZIŅOJUMU (ICOLC Statement). Tā mērķis ir vērsties pie pasaules e-resursu izdevējiem ar aicinājumu ārkārtas situācijas laikā nodrošināt bibliotēku lietotājus ar brīvpieejas resursiem, kas ļautu turpināt kvalitatīvu studiju un pētniecības darbu.

Ierosmei daži piemēri no izdevējiem, kuri paši vai atsaucoties ICOLC iniciatīvai, piedāvā brīvai piekļuvei savas publikācijas:

Cambridge University Press

Brīvā piekļuvē līdz maijam:

Elsevier

Oxford University Press

Brīvā piekļuvē līdz maija beigām:

JSTOR

Brīvā piekļuvē līdz 30. jūnijam:

• 26 Public Health žurnālu arhīviem;
  • brīva piekļuve lielai daļai e-grāmatu.

*Starptautiskā bibliotēku konsorciju koalīcija (ICOLC) ir neformāla apvienība, kurā pašlaik ir ietverti aptuveni 200 bibliotēku konsorciji no visas pasaules gan Ziemeļamerikā, gan Dienvidamerikā, Eiropā, Austrālijā, Āzijā un Āfrikā. 2019. gadā Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) ir ICOLC.

Papildu informācija:
Augusts Zilberts