Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Aicinām skolotājus pieteikties tālākizglītības semināram par grāmatniecības vēsturi
22.01.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

12. martā no plkst. 9.00 līdz 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Virtakas klasē un ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" notiks tālākizglītības seminārs skolotājiem, kas veltīts grāmatniecības vēstures tematiem.

Sagatavots informatīvi konsultatīvs izdevums "Darbs ar personas datiem bibliotēkās"
21.01.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Ar 2018. gada 25. maiju Eiropas Savienībā ir jāievēro 2016. gada 27. aprīlī pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi. Saīsināti regula tiek saukta par Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Darbu uzsāk Baltijas Kultūras fonds, kas atbalstīs Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopīgos kultūras projektus
18.01.2019 Ziņa  Nozares informācija

No 2019. gada darbu ir uzsācis Baltijas Kultūras fonds, kas paredzēts kopīgiem kultūras projektiem starp Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Tiek izsludināta pieteikšanās uz LBB Gada bibliotekāra un LBB Gada bibliotēkas balvu
17.01.2019 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina pieteikšanos uz LBB Gada balvu divās kategorijās: LBB Gada bibliotekārs 2018 un LBB Gada bibliotēka 2018.

Medijpratības un informācijpratības pedagoģijas jautājumiem veltīta konference
17.01.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2019. gada 24. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies starptautiska medijpratības un informācijpratības pedagoģijas jautājumiem veltīta konference “TransMIL Conference: Crossing Boundaries in Pedagogy, Policies and Practices of Media and Information Literacy”.

Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti
09.01.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Trešdien, 30. janvārī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes lasītavā notiks kārtējais pasākums ciklā “Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti”.

Veikts pētījums par ar autortiesībām aizsargāto darbu reproducēšanas apjomiem valsts pārvaldē
08.01.2019 Ziņa  Nozares informācija

Lai pārstāvētu Valsts pārvaldi (valsts un pašvaldību bibliotēkās, Vispārizglītojošās skolās, Valsts augstākās izglītības iestādēs, valsts profesionālās izglītības iestādēs), Kultūras ministrija ir veikusi pētījumu par ar autortiesībām aizsargāto darbu reproducēšanas apjomiem valsts pārvaldē.

"Arābu bibliotekāri 2030": bibliotēkas un attīstība arābu valodā runājošajā pasaulē
03.01.2019 Ziņa  Nozares informācija

2017. gada augustā Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (IFLA) izsludināja pieteikšanos otrajam projektu konkursam, kura mērķis bija atbalstīt sabiedrības informētības kampaņu, kā arī izpratnes un kapacitātes attīstības pasākumu īstenošanu reģionālā un valsts mērogā.

Jēkabpils novadā turpina bibliotēku tīkla optimizēšanu, reorganizējot trīs iestādes
21.12.2018 Ziņa  Nozares informācija

Rīga, LETA. Ar 2019.gada 1.februāri, turpinot optimizācijas procesu, Jēkabpils novadā tiks reorganizētas trīs bibliotēkas, lēmusi novada dome.

Neredzīgu personu interesēs atļauts izgatavot un izplatīt kopijas bez autoratlīdzības samaksas
17.12.2018 Ziņa  Nozares informācija

13. decembrī stājās spēkā grozījumi Autortiesību likumā, nosakot, ka neredzīgu personu un personu ar citādām lasīšanas grūtībām interesēs atļauts izgatavot un izplatīt kopijas pielāgotā formātā bez autoru un blakustiesību īpašnieku atļaujas un atlīdzības samaksas.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv