Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Izsludināta pieteikšanās LBB Gada bibliotekāra balvai 2016
22.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Lai izteiktu atzinību Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) biedriem, izceļot pārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru devumu, kas spējis iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā, LBB izsludina konkursu “Gada bibliotekārs 2016”.

Iespēja pieteikties brīvprātīgajam darbam IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresā
20.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA) ir izsludinājusi brīvprātīgā darba iespēju IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresa laikā. Pasākuma komitejas vārdā atsaukties citu valstu bibliotekārus aicina Polijas bibliotekāru asociācija.

Notiks diskusija par bibliotēku novadpētniecības darba jautājumiem
20.02.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

5. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mazajā zālē notiks bibliotēku novadpētniecības darba vadlīniju projekta apspriešana un aktuālajiem novadpētniecības darba jautājumiem veltīta diskusija.

Kultūras ministrija atklātā konkursā meklē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktoru
17.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Kultūras ministrija (KM) aicina pretendentus pieteikties atklātā konkursā uz Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – š.g. 8.marts.

Uzņemšana pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programmā "Izglītības iestādes bibliotekārs"
15.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa izsludina kārtējo uzņemšanu B programmā "Izglītības iestādes bibliotekārs" 2017.gadā.

Pūres bibliotēka jaunās telpās
14.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Šī gada 10. februārī Pūrē svinīgi tika atklātas veselības centra un bibliotēkas jaunās telpas ēkā “Pūre 18”.

Bērnu slimnīcas bibliotēka svin desmit gadu jubileju
14.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

16. februārī plkst.13:30 Bērnu slimnīcas bibliotēka kopā ar atbalstītājiem un mazajiem lasītājiem svinēs 10 gadu jubileju.

Ciklā “Tiekamies bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze” – ko spēj cilvēks orķestris: viena darbinieka bibliotēkas piemērs
13.02.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Trešdien, 22. februārī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks kārtējais cikla “Tiekamies bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze” pasākums. Tēma – publiskās bibliotēkas un to pakalpojumi.

Aicina reģistrēties konferencei "Next Library" Dānijā
08.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Kopš februāra sākuma ir iespēja reģistrēties ikgadējai starptautiskai bibliotekāru konferencei "Next Library", kas šogad norisināsies no 11.-14. jūnijam Orhusā (Dānijā).

Var iesniegt jaunas nominācijas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajam reģistram
02.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Muzeji, arhīvi, bibliotēkas un citas atmiņu institūcijas un krātuves aicinātas apzināt dokumentu oriģinālus vai oriģinālu kolekcijas, kas liecina par kādu nozīmīgu vēsturisku pavērsienu norisi vai ietver būtiskus faktus par kādu notikumu, īpaši Latvijas vēsturē, un izvirzīt tos programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajam reģistram.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv