Literatūras ceļvedis (2019. gada marts/aprīlis)
17.04.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

“Literatūras ceļveža” tekstu autoru un veidotāju komandai izdevuma pirmā pastāvēšanas gada laikā gan apzināti, gan nevilšus izdevies paplašināt ietverto tēmu loku, nu jau aptverot tematiku no daiļliteratūras līdz nopietniem vēsturiskiem pētījumiem un filozofiskiem tekstiem.

Aicinām pieteikties mācībām Baltijas Digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolā
17.04.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Aicinām līdz š.g. 30. jūnijam pieteikt dalību mācībām otrajā Baltijas Digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolā (Baltic Summer School of Digital Humanities), kas norisināsies no 23. līdz 26. jūlijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

Starptautiska konference par kultūras mantojumu digitālajā vidē
17.04.2019 Ziņa  Nozares informācija

No 21. līdz 22. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks starptautiska konference “Kultūras mantojums digitālajā vidē: veidojot sadarbības tīklu Baltijas reģionā”. Tajā tiks pētītas ar digitālo mantojumu saistītas tēmas, kas kopīgas Baltijas jūras reģionam.

Informācija bibliotekāriem un nozares interesentiem
12.04.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Līdz 2019. gada 30. jūnijam visās LNB lasītavās un LNB lasītājiem arī ārpus LNB telpām ir pieejams EBSCO Academic Search Ultimate datubāzes izmēģinājums.

LBB Jauno speciālistu sekcija svin apaļu jubileju
09.04.2019 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) ielūdz ikvienu uz 10 gadu jubilejas svinībām 17. aprīlī Latvijas Bibliotēku festivāla ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā!

Semināru ciklā bibliotekārus iepazīstinās ar “Latvijas Vēstneša” platformas iespējām
08.04.2019 Ziņa  Nozares informācija

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar VSIA “Latvijas Vēstnesis” rīko semināru ciklu ““Latvijas Vēstnesis” - valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma”, kas iecerēts ar mērķi informēt bibliotēku pārstāvjus par oficiālo publikāciju izdevēju un tā platformu.

Atvērto durvju diena Latvijas Kultūras koledžā
08.04.2019 Ziņa  Nozares informācija

2019. gada 18. maijā Latvijas Kultūras koledža organizē Atvērto durvju dienu. Tās ietvaros tiks rīkots praktisks seminārs par grāmatu un bibliotēku vietu sabiedrībā, bibliotekāra profesiju, pienākumiem un izglītības iespējām koledžā. Nodarbība paredzēta 12. klašu skolniekiem, kas interesējas par darbu bibliotēku jomā.

Kāds ir tavas bibliotēkas spoguļattēls portālā kulturasdati.lv? (1)
05.04.2019 Ziņa  Nozares informācija

2019. gada sākumā Latvijas bibliotēkas saņēma ziņu par jauna un moderna kultūras datu publiskā portāla www.kulturasdati.lv (KD) izveidi, kurš aizstāja līdz šim zināmo portālu www.kulturaskarte.lv. Nu jau būs pagājuši divi mēneši kopš statistikas informācija par kultūras objektiem ir publiski pieejama jaunā veidolā.

Aizvadīts jau trešais LNB seminārs skolu bibliotekāriem
02.04.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Š. g. 12. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika LNB Bibliotēku attīstības centra jau trešo gadu organizēts seminārs skolu bibliotekāriem. Pavisam droši var apgalvot, ka tas ir lielākais skolu bibliotekāru saiets Latvijā. Šogad semināra dalībnieku skaits sasniedza 270 klausītājus no visiem Latvijas reģioniem.

Iespēja bibliotēkām pasūtīt grāmatu “Latvijas ārpolitika un diplomātija 20. gadsimtā”
28.03.2019 Ziņa  Nozares informācija

Apgāds “Jumava” 2016. gadā latviešu valodā izdeva apkopojošu darbu trīs sējumos “Latvijas ārpolitika un diplomātija 20. gadsimtā” par Latvijas ārpolitiku un diplomātiju visa pagājušā gadsimta garumā.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv