Jauni noteikumi par pieejamību grāmatām personām ar redzes traucējumiem
16.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Pagājušajā nedēļā spēkā stājušies divi jauni Eiropas Savienības tiesību akti.

Latvijā aicina līdzdarboties Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļā, īpaši pievēršoties bibliotēku lomai medijpratībā
16.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Visā pasaulē no 25. oktobra līdz 1. novembrim norisināsies UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa. Ievadot šo nedēļu Latvijā, jau 17. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies ekspertu diskusija “Bibliotēku un bibliotekāru iespējas un loma medijpratības veicināšanā Latvijā”.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Latvijā notiks jau 20. reizi
13.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa no 13. līdz 19. novembrim jau divdesmito reizi apvienos gan Ziemeļvalstu gan Baltijas valstu bibliotēkas, skolas un biedrības. Šogad izvēlētais vadmotīvs ir Salas Ziemeļvalstis.

Pieejami Inovatīvu bibliotēku līderu stiprināšanas (SILL) programmas mācību materiāli
10.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Ir kļuvusi pieejama Inovatīvu bibliotēku līderu stiprināšanas programmas (Strengthening Innovative Library Leaders, SILL) galīgā versija. Tā ir mācību programma publiskajām bibliotēkām visā pasaulē.

Aicinām ieteikt tematus un lektorus konferencei 4CanGurus 2018
09.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Jauno speciālistu sekcijas darba grupa sākusi aktīvi darboties pie 4CanGurus 2018 plānošanas.

2018. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēma – "Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība"
05.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina 2018. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēmu “Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”.

Novadpētniecības izbraukuma seminārs Gulbenes novada bibliotekāriem
28.09.2017 Ziņa  Nozares informācija

Klāt ir krāsainais rudens, un arī bibliotekāriem sākas aktīvā darba sezona. Pirmais seminārs bija veltīts bibliotēku novadpētniecības darbam. Izbraukuma seminārā savā pieredzē dalījās Galgauskas, Tirzas un Druvienas pagasta bibliotēku vadītājas.

Vakances Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
27.09.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina kolektīvam pievienoties Galvenās krātuves centra vadītāju un Galvenās krātuves centra vadītāja vietnieku Repozitārija jautājumos

Bibliotēku novadpētniecības konference ”Šodienas notikums – rītdienas vēsture”
19.09.2017 Ziņa  Nozares informācija

Š. g. 20. un 21. septembrī Madonas novada bibliotēkā (Madonā Skolas ielā 12) notiks bibliotēku novadpētniecības konference "Šodienas notikums – rītdienas vēsture".
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv