Bibliotēku novadpētniecības ekspertu paneļdiskusija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
13.01.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centrā turpinās bibliotēku novadpētniecības darbam veltīta konsultatīva izdevuma izstrāde. 2016. gada 9. jūnijā LNB Mazajā zālē notika bibliotēku novadpētniecības ekspertu paneļdiskusija.

Tikšanās bibliotekāru stāvā – dažādie mediji: graudi, draudi un pelavas
12.01.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Otrdien, 24. janvārī, plkst. 11.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks kārtējais cikla “Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze” pasākums. Tēma – mediju saturs un tā izvērtēšana.

Aicina gatavoties e-prasmju nedēļai 2017
12.01.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2017. gadā no 27. marta līdz 2. aprīlim organizē Eiropas E-prasmju nedēļu Latvijā.

Notiks ekspertu diskusija par bibliogrāfisko darbu mūsdienās
10.01.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Atceroties Olgu Pūci simtgadē, trešdien, 11. janvārī, plkst. 15.00 LNB Letonikas un Baltijas centrs aicina piedalīties ekspertu diskusijā par bibliogrāfisko darbu mūsdienās un tā attīstības perspektīvām, dalīties savā pieredzē un pārdomās.

Tieto Latvia piedāvā e-GRĀMATU bibliotēkas platformu publiskajām bibliotēkām
05.01.2017 Ziņa  Nozares informācija

Jau drīzumā jebkurš publiskās bibliotēkas lasītājs varēs tiešsaistē bez maksas lasīt tajā pieejamās e-grāmatas, izmantojot e-GRĀMATU bibliotēkas platformu. Visām Latvijas publiskajām bibliotēkām, kuras izmanto informācijas sistēmu ALISE, ir iespējams abonēt e-GRĀMATU bibliotēkas platformu.

Notiks konference "Dokumenti un atmiņas institūcijas"
04.01.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2017. gadā UNESCO programmai "Pasaules atmiņa" apritēs 25. gadadiena. Nākamajā gadā tiks izsludināta arī jauno nomināciju pieteikšana UNESCO programmas "Pasaules atmiņā" Latvijas nacionālajam reģistram. Par godu šiem notikumiem UNESCO LNK sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku rīko konferenci "Dokumenti un atmiņas institūcijas".

Sākas projektu pieteikšana Latvijas valsts simtgades mērķprogrammai "Latvijai-100"
02.01.2017 Ziņa  Nozares informācija

No 2. līdz 27. janvārim organizācijas, biedrības un nodibinājumi aicināti iesniegt projektus Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas "Latvijai - 100" konkursam, lai pretendētu uz finansējumu Latvijas valsts simtgades svinību pasākumiem.

Iznāks amerikāņu bibliotekāra Džona Lubāna fabulu izlase vadītājiem; autoru vidū arī Latvijas bibliotekāri
29.12.2016 Ziņa  Nozares informācija

Drīzumā iznāks latviešu izcelsmes amerikāņu bibliotekāra un vadības speciālista Džona Lubāna fabulu izlase “Fables for Leaders” (“Fabulas vadītājiem”). Tajā apkopotas dažādu populāru autoru fabulas, Džona Lubāna darbi, kā arī fabulas, ko radījuši bibliotekāri radošā darbnīcā, cikla “Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze" ietvaros.

Iznācis "Bibliotēku attīstības centra vēstnesis"
23.12.2016 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2016. gada nogalē iznācis Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) "Bibliotēku attīstības centra vēstnesis" trešais numurs. Šajā izdevumā iekļautas svarīgākās ziņas par LNB Bibliotēku attīstības centra aktualitātēm, bibliotēku nozares attīstībai veltītiem pasākumiem un iecerēm.

Nacionālajā bibliotēkā diskutē par daudzveidīgiem medijpratības un informācijpratības aspektiem
22.12.2016 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Šī gada nogalē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika Bibliotēku attīstības centra (BAC) rīkots seminārs “Medijpratība un informācijpratība publiskās bibliotēkas ikdienā”, iezīmējot būtiskus medijpratības un informācijpratības (MIP) teorētiskos un praktiskos aspektus.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv