Aicinām pieteikties radošajā darbnīcā "Kāds labums bibliotēkām no Vikipēdijas?", kas notiks 2018. gada 28. februrārī no plkst. 10.00 līdz 15.00 Gētes institūta Rīgā bibliotēkā.

Radošās darbnīcas galvenā mērķauditorija ir bibliotekāri, kuri ikdienā nodarbojas ar novadpētniecību. Darbnīcas pirmajā daļā dalībnieki apgūs Vikipēdijas rakstu veidošanas un rediģēšanas prasmes, savukārt otrajā daļā veidos paši savus ierakstus pieredzējušo Latvijas Vikipēdijas rakstu autoru – Edgara Leča un Mārtiņa Bruņenieka – vadībā.


Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas anketu, līdz 23.02.2018.

 

Vietu skaits ierobežots. Lai piedalītos darbnīcā, līdzi jāņem savs portatīvais dators, kā arī novadpētnieciskie materiāli, par kuriem vēlaties izveidot rakstu Vikipēdijā.

 
Ņemot vērā to, ka mūsdienās, meklējot informāciju tīmeklī, ikviens ir saskāries ar Vikipēdiju - brīvo daudzvalodu enciklopēdiju ar bezmaksas saturu, droši var apgalvot, ka tā ir lietderīgs darba līdzeklis visām bibliotēkām, kas nodarbojas ar novadpētniecības darbu un novadpētniecības datu bāžu veidošanu. 

 
Tā ir iespēja bibliotēkām

  • popularizēt sava novada vēsturi, tradīcijas un personības, 
  • paplašināt piekļuvi novadpētnieciskiem materiāliem, 
  • iesaistīt novadpētniecības darbā apmeklētājus un iedzīvotājus.

  

Blakus iepriekš minētajam jāatzīmē vēl arī citas Vikipēdijas priekšrocības:

  • brīvās tīmekļa vietnes tehnisko pusi, uzturēšanu un tālāko attīstību nodrošina Vikipēdija,
  • meklētājprogrammas, atspoguļojot meklējumu rezultātus, Vikipēdijas ierakstus ierindo sarakstu pirmajās vietās
  • par spīti kritikai par informācijas kvalitāti daudziem informācijas meklētājiem Vikipēdija ir kļuvusi par vienu no galvenajām uzziņu vietnēm tīmeklī, jo rakstu autori un redaktori rūpīgi seko līdzi ikvienai izmaiņai.

 
Radošo darbnīcu vadīs:

Martiņš Bruņenieks - Vikipēdijā darbojas kopš 2005. gada, galvenokārt strādā ar informācijas tehnoloģiju, aktuālu ziņu tematu un Latvijas tēmām.


Edgars Lecis - Vikipēdijā darbojas kopš 2004. gada, galvenokārt aizrāvies ar nozīmīgu kultūras personību biogrāfijām un Eiropas ģeogrāfijas tēmām.


Pieteikšanās un papildus informācija atrodama šeit


Radošā darbnīca notiek Aktuālās tēmas / Atmiņu kultūra / ietvaros.

www.goethe.de/latvija/atminas 

 


Kontaktpersona: 

Zigrīda Murovska

Tālr.: 67508190

E-pasts: zigrida.murovska@goethe.de

Tagi: Radošās darbnīcas, Vikipēdija