Kataras Nacionālā bibliotēka (Qatar National Library) aicina bibliotekārus reģistrēties lielpilsētu bibliotēkām veltītai konferencei IFLA METLIB 2016, kas nākamgad no 23. līdz 28. aprīlim norisināsies Kataras galvaspilsētā Dohā. Tās motīvs – "Pērles tuksnesī: atraisot potenciālu".

Metropoļu bibliotēkas nodrošina cilvēkus ar zināšanām un informāciju, lai tie spētu realizēt savu potenciālu un kļūtu par aktīviem līdzdalībniekiem sabiedrības attīstībā. Pērle gliemeža čaulā sākumā rodas no maza smilšu grauda un pēc laika, pateicoties gādīgām rūpēm, tā izaug par skaistu dārgakmeni. Tāpat ikvienam cilvēkam piemītošajam potenciālam vajadzīga kopšana – tad iespējams attīstīt ievērojamas prasmes un spējas, neatkarīgi no tā, cik liels ir bijis sākotnējais potenciāls.

 

Publiskās bibliotēkas sniedz zināšanas un informatīvu atbalstu, kas palīdz cilvēkiem atraisīt savu potenciālu, sasniegt mērķus un kļūt par nozīmīgiem līdzdalībniekiem sabiedrības attīstībā.

 

Bibliotekāru profesionālā attīstība ir būtisks aspekts bibliotēku darbā. Arī bibliotēku speciālistiem būtu jāsaņem nepieciešamais atbalsts sava potenciāla attīstīšanai vislabākajā iespējamajā veidā, lai kalpotu un palīdzētu vietējo kopienu attīstībai.

 

Plašāka informācija un pieteikšanās: http://www.metlib2016qatar.org/.

Tagi: Konferences, IFLA