Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Papildini savas zināšanas starptautiskā vidē
19.04.2017 Ziņa  Nozares informācija

Lai stiprinātu darbu ar jaunatni un sniegtu atbalstu jaunatnes darbā strādājošajiem, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra arī šomēnes aicina pieteikties starptautiskām apmācībām par jaunatnes darbā aktuālām tēmām. Pašlaik iespējams pieteikties uz 6 dažādām mācībām un semināriem.

Medijpratības sekmēšanas pasākumu ciklu noslēgs konference Rīgā
18.04.2017 Ziņa  Nozares informācija

Medijpratības sekmēšanas pasākumu cikls, kuru ar Britu padomes un četru Latvijas augstskolu iesaisti un atbalstu, piedaloties pašmāju, kā arī Lielbritānijas mediju praktiķiem un pētniekiem, reģionos organizēja Kultūras ministrija (KM), tiks noslēgts š.g. 24. aprīlī.

IFLA informācija par Ukraiņu literatūras bibliotēkas direktores situāciju Maskavā
13.04.2017 Ziņa  Nozares informācija

Starptautiskā Bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (International Federation of Library Associations and Institutions; IFLA) seko situācijai saistībā ar Ukraiņu literatūras bibliotēkas direktores Natālijas Šarinas (Наталья Шарина) arestu Maskavā.

Aicina pieteikties dalībai UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīklā "Stāstu bibliotēkas"
13.04.2017 Ziņa  Nozares informācija

Līdz 30. aprīlim Latvijas bibliotēkas aicinātas pieteikties dalībai UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) tīklā "Stāstu bibliotēkas", kas ir iespēja pilnveidot ikdienas darbību, izceļot bibliotēkas lomu vietējā kultūras mantojuma saglabāšanā un informācijas pieejamības nodrošināšanā.

Iznācis "Kalendārs bibliotēkām 2018"
12.04.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Ir iznācis Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centra sagatavotais "Kalendārs bibliotēkām 2018".

Aicina uz pasākumu "Bibliotēkas stāsti 2017" Rīgas Centrālajā bibliotēkā
12.04.2017 Ziņa  Nozares informācija

2017. gada 19. aprīlī plkst.15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 7.stāvā, Dzejas lasītavā) aicinām apmeklēt pasākumu "Bibliotēkas stāsti", kas jau trešo gadu notiks Bibliotēku nedēļas ietvaros.

Ekspresskonkurss “Izmanto resursus radoši!”
12.04.2017 Ziņa  Nozares informācija

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar elektronisko resursu piegādātājiem – SIA Tilde, SIA LURSOFT IT un SIA Leta rīko konkursu Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku bibliotekāriem par radošāko ideju datubāzu resursu izmantošanas veicināšanā.

Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija LU 75. konferencē
11.04.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2017. gada 23. martā Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro un sociālo zinātņu centra konferenču zālē norisinājās LU 75. konferences Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija. To organizēja LU Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa sadarbībā ar LU bibliotēku.

Konkurss bibliotēkām "Kraukļi aizlido no Stikla kalna"
11.04.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina Latvijas publiskās bibliotēkas pieteikties uzņemt savā pilsētā, bibliotēkas pagalmā vai parkā vienu no septiņiem melnajiem kraukļiem.

Apbalvojumam “Laiks Ziedonim 2017” izvirzīti četri bibliotekāri
11.04.2017 Ziņa  Nozares informācija

Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē noskaidroti apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2017” nominanti kategorijā par dzīvi literatūrā „Bize”. Uz laureāta titulu pretendē četri bibliotekāri no dažādiem Latvijas novadiem: Sarmīte Radiņa no Madonas, Anita Strokša no Staiceles, Mārtiņš Lagzdons no Kursīšiem un Laima Liepiņa no Grobiņas pagasta.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv