Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

LBB aicina iesaistīties “#1Lib1Ref” kampaņā
16.01.2018 Ziņa  Nozares informācija

Šogad tīmekļa enciklopēdija “Vikipēdija” (Wikipedia) svin savu 17. gadadienu. Kā dāvanu ikviens bibliotekārs var veltīt 15 minūtes laika un pievienot vienu atsauci “Vikipēdijas” rakstam.

Janvāra beigās Rīgā notiks bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes simpozijs "Bobcatsss"
16.01.2018 Ziņa  Nozares informācija

No 2018. gada 24. līdz 26.janvārim Rīgā norisināsies BOBCATSSS - ikgadējs starptautisks bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes simpozijs. BOBCATSSS - tā ir tradīcija, kas kopš 1993. gada ir pārņemta no vienas valsts uz otru.

Izmaiņas nacionālās bibliogrāfijas datos
10.01.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

No 2018. gada janvāra Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotā Monogrāfiju un turpinājumizdevumu datubāze vairs netiks papildināta ar jauniem monogrāfiju bibliogrāfiskajiem ierakstiem, tāpat netiks laboti un rediģēti iepriekš veidotie monogrāfiju bibliogrāfiskie dati.

Londonas grāmatu tirgus izsludina pieteikšanos nominācijai Gada bibliotēka 2018
09.01.2018 Ziņa  Nozares informācija

Londonas grāmatu tirgus pirmo reizi izsludina Gada bibliotēkas godalgu, kas tiks pasniegta 2018.gada aprīlī Londonas grāmatu tirgus laikā.

Sociālo zinātņu fakultāte izsludina uzņemšanu tālākizglītības programmā "Elektroniskie dokumenti: digitālā saglabāšana"
09.01.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte izsludina uzņemšanu divu dienu padziļinātā tālākizglītības programmā "Elektroniskie dokumenti: digitālā saglabāšana". Lekcijas notiks 5. un 6. februārī.

Sagatavots IFLA izdevuma "Statement of International Cataloguing Principles" tulkojums latviešu valodā
09.01.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka sagatavojusi Starptautiskās Bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas ( International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA) izdevuma "Statement of International Cataloguing Principles" tulkojumu latviešu valodā – "Starptautiskie kataloģizācijas principi".

Sabiedrībai atvērts jauns literatūras nozares vortāls literatura.lv
08.01.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas un latviešu literatūras vortāls literatura.lv ir virtuāls resurss, kas apvieno gan aktuālās ziņas, grāmatu jaunumus un informāciju par pasākumiem, gan apjomīgu literatūras darbinieku datubāzi. To veido LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki un atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Diskusija par bibliotēkām un pilsētu sabiedrisko telpu
02.01.2018 Ziņa  Nozares informācija

2018. gada 9. un 10. februārī Minhenes pilsētas bibliotēkā Am Gasteig notiks diskusija par bibliotēkām un pilsētu sabiedrisko telpu. Ieeja bez maksas ikvienam interesentam. Tiks nodrošināta sinhronā tulkošana no vācu valodas uz angļu valodu.

Notiks 8. Starptautiskais simpozijs par informācijas pārvaldību – "IMCW 2018"
02.01.2018 Ziņa  Nozares informācija

2018. gada 1.–3. novembrī Ankarā (Turcijā) notiks 8. Starptautiskais simpozijs par informācijas pārvaldību mūsdienu mainīgajā pasaulē – "IMCW 2018". Pasākuma galvenā tēma: "Pēcpatiesība un informācijas pārvaldība" ("Post-truth and Information Management").

Top IFLA "Ziņojuma par attīstības tendencēm" 2017. gada atjauninājums latviešu valodā
02.01.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) publicējusi “Ziņojuma par attīstības tendencēm” (IFLA Trend Report) 2017. gada atjaunoto versiju.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv