Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Kultūras ministrija aicina izvirzīt pretendentus Izcilības balvai kultūrā
16.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

Izcilības balva kultūrā grafiskā identitāteKultūras ministrija (KM) aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā. Izcilniekus apbalvojumam var izvirzīt juridiskas personas, valsts un pašvaldību institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kuru darbība ir saistīta ar kultūras procesu nodrošināšanu, kā arī KM nozaru konsultatīvās padomes.

"Latvijas Vēstnesis" atsāk informatīvos seminārus bibliotekāriem
16.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” turpina tikties ar Latvijas bibliotēku pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar valsts informācijas platformas iespējām un nostiprinātu iemaņas darbā ar tās vietnēm - vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv un juristavards.lv / žurnāls “Jurista Vārds”.

Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti
11.09.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Trešdien, 25. septembrī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes lasītavā notiks kārtējais pasākums ciklā “Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti”.

Kultūras informācijas sistēmu centrs pievienojas Starptautiskajai bibliotēku konsorciju koalīcijai
11.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

2019. gada jūlijā Kultūras informācijas sistēmu centrs, mērķtiecīgi turpinot vairāku gadu garumā veiktās iestrādes un īstenoto sekmīgo starptautisko sadarbību, ir pievienojies Starptautiskajai bibliotēku konsorciju koalīcijai.

Kultūras organizācijas aicinātas pieteikt projektus Kauņas – 2022. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmai
11.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

Izsludināts atklāts konkurss dalībai Kauņas – 2022.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas norišu programmā. Lietuvas un ārvalstu kultūras organizācijas aicinātas līdz 2019. gada 25. oktobrim pieteikt projektus, lai trīs gadu partnerībā kopīgi izveidotu Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu programmu 2020. – 2022. gadam.

Aicinām pieteikt referātus Digitālo humanitāro zinātņu konferencei
11.09.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

No 2020. gada 17. līdz 20. martam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies starptautiska konference "Digitālās humanitārās zinātnes Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs" (DHN2020). Aicinām līdz 30. septembrim pieteikt referātus konferencei.

Stāstnieku festivāls šogad aicina pieskarties pikantām tēmām
05.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

6. un 7. septembrī notiks 8. Zemgales stāstnieku festivāls, kas aptvers Jelgavu, Eleju, Rundāli, Bausku un Brunavu. Šogad festivāla tēma ir "Caur dārzu izgāji, un rozes aizdegās" – par to, kas visus vilina, bet mulsina, ja par to runā skaļi - erotika, kaisle, mīlestības dažādās izpausmes.

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz latviešu terminoloģijai veltītu konferenci
05.09.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2019. gada 3. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā (-1. stāvā) notiks zinātniska konference “Latviešu terminoloģija simts gados”.

Atlīdzībās par bibliotēkās un skolās veikto reprogrāfisko reproducēšanu autoriem gadā izmaksājami 136 893 eiro
04.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

Par reprogrāfisko reproducēšanu jeb kopēšanu uz papīra, kas 2019. - 2021.gadā tiks veikta visās valsts un pašvaldību bibliotēkās, vispārizglītojošajās skolās, profesionālās izglītības iestādēs un valsts augstskolās, kopēto darbu autoriem atlīdzībās būtu izmaksājami 410 679 eiro - aprēķinājusi īpaši izveidota komisija*.

KM prioritārie pasākumi 2020. gada valsts budžetā
04.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

KM prioritārie pasākumi 2020. gada valsts budžetā – nozarē strādājošo atalgojuma celšana, sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus un papildu finansējums NVO.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv