Izsludināta pieteikšanās LBB Gada bibliotekāra balvai 2016
22.02.2017 Ziņa  Nozares informācija

Lai izteiktu atzinību Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) biedriem, izceļot pārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru devumu, kas spējis iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā, LBB izsludina konkursu “Gada bibliotekārs 2016”.

Līvlist: Līvõd kōzgõnd. Līvlist: Lībiešu kāzas
21.02.2017 Ziņa  

Tēriņtš! Sveicināti! Rīgas lībiešu dziesmu ansamblim „Līvlist” šis gads ir 45.jubilejas gads. Esam lepni un priecīgi par to pavēstīt saviem klausītājiem! Šajā pavasarī aicinām uz koncertiem Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā).

Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā darbosies RCB grāmatu maiņas punkts
21.02.2017 Ziņa  

No 24. februāra līdz 26. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā notiks tradicionālā starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde „Latvijas Grāmatu izstāde 2017”.

Balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībā saņems Andris Vilks
21.02.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībā šogad saņems Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. To Latvijas Radio atklāja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas vadītāja Renāte Punka.

Notiks diskusija par bibliotēku novadpētniecības darba jautājumiem
20.02.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

5. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mazajā zālē notiks bibliotēku novadpētniecības darba vadlīniju projekta apspriešana un aktuālajiem novadpētniecības darba jautājumiem veltīta diskusija.

Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū latviešus prezentēs kā introvertu nāciju
20.02.2017 Ziņa  

No 14. līdz 16.martam Latvija piedalīsies Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū (London Book Fair) ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu, kā arī dažādiem tematiskiem pasākumiem.

Atvērs tautasdziesmu krājumu “Zvaigžņotāj zemīte”
17.02.2017 Ziņa  

Ceturtdien, 23.februārī, plkst. 13.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks Ziemeļkurzemes tautasdziesmu krājuma “Zvaigžņotāj zemīte” atvēršanas svētki. Pasākumā piedalīsies krājuma sastādītājs Uldis Punkstiņš.

Fotoizstādes "Pagalmi, kuros mīl basketbolu" atklāšana LU Akadēmiskajā bibliotēkā
17.02.2017 Ziņa  

2017.gada 17.februārī plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) sadarbībā ar Lietuvas Republikas vēstniecību Latvijā un Šauļu Universitātes bibliotēku notiks Leona Karaļūna fotoizstādes "Pagalmi, kuros mīl basketbolu" atklāšana un grāmatas "No pagalma lielajā basketbolā" atvēršana.

Skaņu pasaules brīnumi Ventspils Galvenajā bibliotēkā
17.02.2017 Ziņa  

Trešdien, 22.februārī, plkst. 17.00 Galvenā bibliotēka aicina apmeklēt pasākumu “Skaņu pasaules brīnumi”, kurā piedalīsies pianists, Ventspils mūzikas skolas pasniedzējs Sergejs Somiks un mūzikas skolas audzēkņi.

Latvijas Nacionālā bibliotēka izdevusi Kārļa Skalbes pasaku klausāmgrāmatu
17.02.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) izdevusi savu pirmo klausāmgrāmatu – “Gaismas pils pasakas. Kārlis Skalbe” –, atklājot bibliotēkas daudzveidīgā krājuma bagātības un ievērojamu Latvijas kultūras personību radošo mantojumu. Ieraksts veikts LNB skaņu ierakstu studijā, un lomas ieskaņojuši bibliotēkas darbinieki.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv