Aizvien vairāk audiovizuālā satura industrijas pārstāvju iesaistās nelicencēta satura aprites ierobežošanā
13.12.2017 Ziņa  

Aizvien lielāks skaits audiovizuālā satura industrijas pārstāvju iesaistās nelicencēta satura aprites ierobežošanā, ziņojot Valsts policijai par pārkāpumiem un sniedzot tehnisku atbalstu.

Noteikts 2017. gada labākais jaunais tulkotājs
12.12.2017 Ziņa  

2017. gada 8. decembrī noslēdzās starptautiskā valodu uzņēmuma Skrivanek Baltic rīkotais ikgadējais konkurss Latvijas studentiem Labākais jaunais tulkotājs 2017, par kura laureāti kļuva Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas Tulkošana studente Velga Polinska.

Zigmunda Skujiņa romānu "Miesas krāsas domino" ar sajūsmu uzņem Itālijā
12.12.2017 Ziņa  

Decembrī Romā, Itālijā tika atvērts Zigmunda Skujiņa (1926) romāns "Miesas krāsas domino" itāļu valodā, to tulkojusi Margarita Karbonaro (Margherita Carbonaro). Grāmatu itāļu valodā ar Latvijas Rakstnieku savienības atbalstu ārvalstu izdevējiem izdevusi prominentā Milānas izdevniecība "Iperborea".

Izstāde "Vaira Vīķe-Freiberga. Ar Sauli" Salaspils novada bibliotēkā
12.12.2017 Ziņa  

Atzīmējot eksprezidentes, profesores Vairas Vīķes-Freibergas jubileju, no 8. līdz 30. decembrim Salaspils novada bibliotēkā skatāma izstāde "Vaira Vīķe-Freiberga. Ar Sauli".

Sagatavota Periodika.lv lietotāja rokasgrāmata
11.12.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sagatavojusi lietotāja rokasgrāmatu digitālās bibliotēkas kolekcijai "Periodika.lv". Rokasgrāmata domāta ikvienam interesentam un satur skaidrojumus par informācijas meklēšanas un izguves iespējām šajā apjomīgajā periodisko izdevumu portālā.

Nacionālajā bibliotēkā atklāts Kanādas kultūras klubs
11.12.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

7. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Dž. F. Kenedija lasītavā (3. stāvā) notika Kanādas kultūras kluba atklāšanas pasākums, ko organizēja LNB un Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Kanādas vēstniecību un Amerikas kultūras centru.

Izdevums “Ceļojums medijpratībā. Idejas nodarbībām ar bērniem bibliotēkās” drīz sasniegs skolu un publiskās bibliotēkas
11.12.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Izdevums “Ceļojums medijpratībā. Idejas nodarbībām ar bērniem bibliotēkās” veidots kā metodiskais materiāls bibliotekāriem, skolotājiem, vecākiem un visiem tiem, kuri ir ieinteresēti ar grāmatas starpniecību attīstīt un pilnveidot kritiskās domāšanas, satura izvērtēšanas, atstāstīšanas un jautāšanas prasmes.

Izstādes decembrī Apes bibliotēkā
08.12.2017 Ziņa  Apes bibliotēka

Decembrī Apes bibliotēkā skatāmas vairākas interesantas izstādes.

LIKTA konference: 86% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka dzīvo attīstītā digitālā vidē
08.12.2017 Ziņa  

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 19. gadskārtējās konferences, kas notika š.g. 7.decembrī, galvenā tēma - "Latvija ceļā uz viedvalsti - datos balstīta pārvalde un ekonomika" un tā tika organizēta sadarbībā ar galveno partneri "Latvijas Mobilais Telefons".

Atklāts Eiropas Kultūras mantojuma gads
08.12.2017 Ziņa  

7. decembrī, Eiropas Savienības (ES) Kultūras foruma ietvaros tika atklāts 2018. gads kā Eiropas Kultūras mantojuma gads.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv