Digitālā revolūcija pāršķir jaunu lapu Londonas publiskajā bibliotēkā
21.04.2018 Ziņa  

Sākot ar 1. jūniju Londonas publiskās bibliotēkas lasītāji varēs izīrēt ne tikai klēpjdatorus, bet arī piekļuvi internetam. Šis pakalpojums ļaus mazināt digitālo plaisu un veicinās sabiedrības sociālo iekļaušanu.

Bibliotēkas tirgo idejas Rīgā
20.04.2018 Ziņa  

Īsi pirms Bibliotēku nedēļas Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) priekšēdētāja Māra Jēkabsone ar biedrības komandu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pulcēja Latvijas publisko un skolu bibliotēku pārstāvjus uz ikgadējo Latvijas Bibliotēku festivālu 2018.

“Nīcgales vecticībnieki laiku lokos”
20.04.2018 Ziņa  Nīcgales pagasta tautas bibliotēka

19. aprīlī Nīcgales pagasta tautas bibliotēkā atklāja novadpētniecības izstādi “Nīcgales vecticībnieki laiku lokos”, lai izceltu un parādītu vecticībnieku pienesumu Latvijas kultūrvēsturei

Latvijas skolas soma, kultūras kanona konkurss un mācību satura pilnveide
20.04.2018 Ziņa  

2018. gada 11. maijā no plkst. 10:30 līdz 16:00 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina Latvijas skolu skolotājus piedalīties profesionālās kompetences pilnveides 6 stundu seminārā.

Konkurss bērniem un jauniešiem "Eiropas kultūras mantojuma radītāji"
20.04.2018 Ziņa  

Ja esi jaunāks par 18 gadiem, novērtē skaisto vidē ap sevi un Tev patīk pētīt un izzināt kultūras mantojumu, tad Tu esi kultūras mantojuma radītājs, ko meklējam. Izvēlies kādu kultūras mantojuma vietu vai objektu savā apkārtnē, piedalies konkursā un kopā ar pavadošo personu laimē iespēju doties uz Strasbūru novembrī!

Kuldīgas Galveno bibliotēku pasludina par Latvijas Gada bibliotēku
19.04.2018 Ziņa  

17. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Latvijas Bibliotēku festivāls, kura laikā svinīgā pasākumā Kuldīgas Galvenā bibliotēka tika pasludināta par Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada bibliotēku.

Bibliotēku nedēļa Rīgas Centrālajā bibliotēkā
19.04.2018 Ziņa  

No 23. līdz 28. aprīlim Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) kopā ar daudzām citām Latvijas un Eiropas bibliotēkām rīko Bibliotēku nedēļu – pasākumu kopumu, kura mērķis ir atgādināt cilvēkiem, ka bibliotēka nav tikai lielāks vai mazāks grāmatu krājums, bet gan vieta, kur notiek interesanti un izglītojoši pasākumi un tikšanās.

Izstādē “Zīmēju dzejoli” Latvijas mākslas skolu audzēkņu pašu veidotas un ilustrētas dzejas grāmatas
18.04.2018 Ziņa  

Līdz 2018. gada 20. maijam Jelgavas Kultūras namā un Jelgavas Mākslas skolā ir skatāma izstāde “Zīmēju dzejoli”, kurā eksponēti labāko Latvijas mākslas skolu audzēkņu – valsts konkursa dalībnieku – darbi.

Kultūras informācijas sistēmu centrā tiekas izglītotāji un inovatori
18.04.2018 Ziņa  Nozares informācija

12. aprīlī Kultūras informācijas sistēmu centrā (KISC) norisinājās projekta “Izglītotāji un inovatori bibliotēkās” (Projekts) Nacionālais seminārs.

Bibliotēka - interaktīvās izglītības telpa
18.04.2018 Ziņa  

Pēdējā laikā bibliotēkas ir kļuvušas par bērnu un pusaudžu iecienītu satikšanas vietu, kur viņi var pavadīt brīvu laiku, izmantojot internetu un spēlējoties ar draugiem – it īpaši tas skar bērnus, kuru vecāki nevar iegādāties datoru vai apmaksāt interneta pieslēgumu mājās.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv