Latvijas Neredzīgo bibliotēka sadarbībā ar biedrībām "Redzi mani" un "Sadzirdi.lv" 27. jūnijā plkst. 11.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas semināru telpā (Strazdumuižas ielā 80, Rīgā) aicina uz interesantu un radošu semināru “Esi atvērts pasaulei!”, kas norisināsies nedzirdīgi-neredzīgo dienas ietvaros. 

 
Seminārs notiks divās daļās: pirmā — informatīvā sesija "Nedzirdīgi-neredzīgie Latvijā un pasaulē", kurā uzstāsies RNVB “Redzi mani” valdes priekšsēdētāja Līga Ķikute ar prezentāciju "Problēmsituācija nedzirdīgi-neredzīgo integrācijai sabiedrībā" un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas vecākā bibliotekāre Dzintra Isajeva ar prezentāciju "Nedzirdīgi-neredzīgie pasaulē". Savukārt ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies Gatis Preiss, Inese Plūme Nora Jansone un Kirils Svidčenko.

 

Otrā sesija būs sadalīta divās paralēlās daļās: lasītavā norisināsies radošā sesija "Esi atvērts pasaulei!", bet semināru telpā — diskusiju panelis.

 

Radošās sesijas laikā varēs izmēģināt sazināties ar otru cilvēku, rakstot vārdus viņa plaukstā. Tāpat varēs mēģināt aizklātā kastē ar taustes palīdzību atpazīt tajā ievietotos priekšmetus. Savukārt, izmantojot ožu, atpazīt garšvielas un citus augus. 

 

Papildus semināram varēs apskatīt fotoizstādi "Sadzirdi un saredzi mani", kurā tiks izstādītas fotogrāfijas ar tādiem slaveniem nedzirdīgi-neredzīgiem cilvēkiem kā Laura Bridžmane, Helēna Kellere, Olga Skorohodova u.c.

 

Semināru organizē Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrība "Redzi mani", Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija "Sadzirdi.lv" un Latvijas Neredzīgo bibliotēka.


Informējam, ka pasākums tiks fotografēts/filmēts un materiāli bibliotēkas darbības reklamēšanas nolūkos var tikt izvietoti publiskajā vidē. Ja nevēlaties, ja jūs tiekat fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.

Informāciju sagatavoja: 

Gunta Bite

Semināra koordinatore

Tālr.: 29137112

E-pasts: gunta.bite@neredzigobiblioteka.lv