17. un 18. maijā notiks Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrības (LFFB) un Rīgas Centrālās bibliotēkas rīkotais pasākums fantāzijas un fantastikas interesentiem. LatCon 2019 ir tematiski izglītojošas un izklaidējošas lekcijas par fantastikas un fantāzijas žanru tēmām un saistošas diskusijas.

Pasākuma norises vieta būs Rīgas Centrālās bibliotēkas Pasākumu zāle (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā). Piektdienas, 17. maija lekcijā uzzināsim par atšķirībām realitātē un kino izmantoto varoņu ekipējumā, kā arī mūs gaida tikšanās ar izdevniecības Prometejs pārstāvi, kurš iepazīstinās ar darba specifiku un izdotās literatūras tematikas izvēli.Sestdien, 18. maijā lektors pastāstīs par saviem novērojumiem mūsdienu krievu fantastikas autoru darbos. Iepazīsimies ar čehu rakstnieka un dramaturga Karela Čapeka dzīvi, darbiem un devumu fantastikas žanrā, kā arī ielūkosimies krievu rakstnieka Andreja Platonova daiļradē. 


17. maijs
17.30 Artis Āboltiņš. Bruņojums fantāzijā un realitātē: kino un vēsture.

18.30 Tikšanās ar izdevniecības Prometejs pārstāvi Andri Bekmani.


18. maijs
12.00 Aivars Liepa. Baltieši krievu fantastiskajā literatūrā. 

13.00 Ilmārs Bite. Čehu literatūras klasiķis Karels Čapeks.

14.40 Normunds Kozlovs. Platonovs un krievu kosmisms. 

Laipni lūgti visi fantastikas un fantāzijas cienītāji, kā arī citi interesenti!


Pasākuma laikā uzņemtie foto un videomateriāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti bibliotēkas publicitātes pasākumos.

 

 
Kontakti:

Kaspars Bērziņš

Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrības valdes loceklis

Tālr.: 26708805

E-pasts: lffb@inbox.lv

Tagi: Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrība, LatCon 2019