Pasaules dzejas dienas ietvaros 2019. gada 24. martā notiks īpaša radošās grupas "Dzejas Rupors" dalībnieku performance "Dzejas Rupors.LIVE /// Saiet Sliedēs" AS "Pasažieru vilciens" lasītavas vagonā. Imanta Ziedoņa muzeja iniciētā vilciena lasītava "Ceļā ar grāmatu" aties no Rīgas centrālās stacijas plkst. 12.30 uz Siguldu un plkst. 14.02 atpakaļ uz Rīgu.

 
"Dzejas Rupors.LIVE /// Saiet Sliedēs"programmā paredzēta ne tikai "Dzejas Rupora" autoru dzejas lasījumi, bet arī autoru sirdīm tuvākie dižgaru darbi. Kā ierasts, pasākums neformālā gaisotnē pulcinās priekus, smieklus un sagādās pārsteigumus. Lokomotīves vadītāja lomā iejutīsies dzejnieks Dainis Deigelis.


Starptautiskā festivāla "Dzejas dienas 2018" ietvaros, pagājušajā rudenī sociālajā tīklā Facebooknorisinājās akcija "Dzejas Rupors", kuras laikā ikviens bija aicināts septiņās dienās ne tikai uzrakstīt un publicēt septiņus dzejoļus, bet arī katram interesentam tika dota iespēja gūt profesionālu dzejnieku komentārus un ieteikumus. Gandarīti par neatkārtojamo pieredzi un gūtajām zināšanām, astotās dienas rītā, dzejiski rotaļājoties ar grupas moderatora Daiņa Deigeļa tik tikko klajā nākušā dzejas krājuma "Dievs beidz" nosaukumu, aktīvākie no dalībniekiem ar devīzi: "Mēs neesam gatavi beigt," lūdza neslēgt grupas lapu sociālajā tīklā Facebook, lai turpinātos grupas radošās aktivitātes. Lūgums tika ņemts vērā, un dzejas publicēšana "Dzejas Ruporā'' aizvien turpinās. Šopavasar Rupora dzejnieki aicina jau uz trešajiem dzejas lasījumiem klātienē.

 

Par lasītavu vilcienā:
Lai mudinātu cilvēkus lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka projekta "Ceļā ar grāmatu" ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS "Pasažieru vilciens" dīzeļvilciena sastāvā atklājusi pirmo lasītavu. Ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais vilciena sastāvs no 15. janvāra kursē visos dīzeļvilcienu maršrutos, dodot iespēju cilvēkiem visos Latvijas reģionos lasīt vilcienā.


Vairāk par pasākumu, kā arī Rupora dzejnieku dzeja lasāma "Dzejas Rupors" oficiālajā Facebook lapā.


Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts, iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos. Pasākuma informatīvais atbalsts: multinews.lv.

 

 
Papildu informācija:
M. Priedīte mob.tel. 26195607
DzejasRupors.Live@gmail.com