2019. gada 13. februārī plkst. 18.00 bārā “Čē" (Dzirnavu ielā 82, Rīgā) notiks prozaiķa Andra Kupriša grāmatas “Berlīne" prezentācija.


Andris Kuprišs (1982) ir rakstnieks, tulkotājs un “Prozas lasījumu" autors. Šis ir Kupriša pirmais krājums, un tajā iekļauti 22 dažādu laika posmu stāsti - labākais no jau periodikā publicētā, kā arī iepriekš publikai neatrādīti oriģināldarbi, starp kuriem ir arī garstāsts “Berlīne".


Grāmatas redaktore literāte Laura Brokāne par Kupriša darbiem saka: “Viņa prozai piemīt kāda smalka nepareizība, kas ikdienišķajās, šķietami autobiogrāfiskajās situācijās ienes neskaidru spriedzi un absurda noskaņu. Arī valodas lietojums Andra Kupriša tekstos pakļauts šai nobīdei, izsakot, piemēram, atsvešinātību vai netipisku laika uztveri. “Berlīne" apliecina, ka melanholiskam un ironiskam vērojumam ir vieta arī Latvijas jaunākajā literatūrā." Savukārt teicējs kādā no Kupriša stāstiem apgalvo: "Esmu ne tikai krietni talantīgāks par daudziem citiem maniem vienaudžiem, bet arī krietnāks. Esmu karstasinīgs un temperamentīgs. Esmu ar karstu sirdi un vēsu prātu. Esmu ļoti ekstraverts cilvēks, tikai man nepatīk to izrādīt. (..) Katrs mans vārds trāpa vietā, par kuras pastāvēšanu citi pat nenojauš, nemaz nerunājot par spēju tai tuvoties. Katrs mans vārds ir poētiskās patiesības pārpilns. Taču katram vārdam ticēt nedrīkst."


Andris Kuprišs Latvijas Universitātē studējis žurnālistiku, bet Londonas Goldsmitas koledžas maģistrantūrā - fotogrāfiju. 2006. gadā Kuprišs atgriezās Rīgā un sāka publicēt grāmatu recenzijas, esejas un prozu. Viņa stāsti parādījušies gan drukātajos izdevumos, gan internetā - žurnālā “Rīgas Laiks", “Veto Magazine", “Domuzīme", “Punctum", “Satori".


Krājums “Berlīne" iznācis “Orbītas" grāmatu sērijā “Orbītas bibliotēka", kurā tiek izdoti mūsdienu dzejnieku un prozaiķu darbi. Grāmatas sastādītājs un sērijas redaktors ir Aleksandrs Zapoļs, dizaina autors - Tom Mrazauskas. Grāmatu var iegādāties Jānis Roze, NicePlace, Mr.Page, Globuss, Bolderāja, L-Grāmata un citās grāmatnīcās.


Papildu informācija:
+371 29471951
orbita@orbita.lv