Sekojot Imantam Ziedonim svarīgajām vērtībām – ceļot, izzināt pasauli, lasīt un apgūt ko jaunu, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka radījusi projektu “Ceļā ar grāmatu”, kura ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS “Pasažieru vilciens” pirmo reizi vienā dīzeļvilciena sastāvā tiks ierīkota lasītava.

Ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais vilciena sastāvs kursēs visos dīzeļvilcienu maršrutos, dodot iespēju cilvēkiem visos Latvijas reģionos lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi.


Īpašais “lasītavas vilciens” tiks atbilstoši noformēts, ļaujot to atpazīt visiem pasažieriem. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trīs mēnešiem atbilstoši dažādām tēmām un aktualitātēm. Projekts “Ceļā ar grāmatu” tiks atklāts ar tēmu “Ceļošana”.


Ielūgums
Aicinām mediju pārstāvjus uz projekta “Ceļā ar grāmatu” un pirmās lasītavas vilcienā atklāšanu 2019. gada 15. janvārī plkst. 12.00
Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā uz 1. perona, vilcienā Rīga — Sigulda


Pasākuma dalībnieki:
Žanete Grende, Imanta Ziedoņa muzeja uzticības padomes locekle
Ieva Gundare, LNB Komunikācijas departamenta direktore
Rodžers Jānis Grigulis, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs
Jānis Holšteins-Upmanis, Jānis Strapcāns, mūziķi


Pasākuma programma:
12.00 – 12.30 pasākums Rīgas dzelzceļa stacijā
12.30 vilciens Rīga – Sigulda uzsāk ceļu uz Siguldu: brauciena laikā paredzēti literatūras priekšlasījumi, saviesīgas sarunas, pārsteigumi (mediju pārstāvjiem iespēja doties līdzi braucienā)
14.02 – 15.13 vilciens Sigulda – Rīga dodas atpakaļceļā

 
R.S.V.P. Lūgums apstiprināt savu dalību pasākumā līdz 14. janvārim, rakstot Laumai Laubei uz e-pastu lauma@deepwhite.lv vai zvanot 29285760.

Tagi: Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka, Ceļā ar grāmatu